2,4 D AAB dławi się i gaśnie na wolnych obrotach

https://www.t4-forum.pl/viewforum.php?f=88
T4 Forum dotyczące silnika 2.4 AAB , AJA w VW T4 – typowe usterki, naprawy, schematy, diagnostyka VAG
Regulamin forum
Posty mozna poprawiać do 2H czasu od jego napisania.

Miło więc jest jesli posty będą edytowane do tego czasu niż pisanie jednym pod drugim. Oczywiście jesli czas edycji na to pozwala.

Staraj sie także uzywać przecinków oraz kropek aby post był czytelny.

Jeżeli jakis post pomógł Tobie w rozwiązaniu problemu podziękuj autorowi postu dając kciuk w górę - znajduje sie w prawym dolnym rogu każdego posta.
ODPOWIEDZ
peter
Stały bywalec
 

Posty: 576
Rejestracja: 06 cze 2010, 22:39
15
Model:
Auto: T4
podziekowal za post: 7 razy
otrzymal podziekowanie: 7 razy
Kontakt:

2,4 D AAB dławi się i gaśnie na wolnych obrotach

#1

Post autor: peter »

Od początku: wracając autem do domu okazało się, że na skrzyżowaniu na którym musiałem się zatrzymać zaczął się zachowywać jakby brakowało mu paliwa (ponad pół zbiornika paliwa) po czym na kolejnej krzyżówce po prostu zgasł. Po długim kręceniu nic więc kręciłem i dodałem gazu (czego nigdy nie robię) i jakoś zagadał ale dławił się. Przejechałem kawałek wszystko okey po czym zatrzymałem się wygasiłem silnik i znowu nie chciał odpalić bez gazu.
Więc pomyślałem, że wymienie mu filtr paliwa i też to zrobiłem, po czym przegoniłem go jakieś 10km ale wracając zatrzymałem się i wyłączyłem silnik, po czym po odpaleniu znowu się zadławił, więc jechałem bardzo wolno po czym pod domem na wolnych obrotach parkując obroty mu same spadły do jakiś 400 i zaczął się dławić i gasnąć, wyciągnąłem ssanie po czym zebrał się i dalej klekotał, wsunąłem ssanie zgasł. Próba odpalenia bez ssania nic z tego, ze ssaniem zagadał.
Czy ktoś miał podobny przypadek?
Oczywiście nie dało mi to spokoju i odpaliłem i obserwowałem przewody. Przewód wychodzący z wtrysku ostatniego (pierwszy od prawej strony stojąc na wprost auta) jest połączony takim cienkim igielitem i wraca się gdzieś w okolice filtra okazało się, że lecą tam w nim pęcherzyki powietrza. Po chwili zaobserwowałem, że w przewodzie idący od filtra do bodajże pompy wtrysków też pojawiają się od czasu do czasu pęcherzyki powietrza.
Co jest przyczyną tego stanu.
Jedną dobrą rzeczą jest to, że wydarzyło się to na miejscu.
Co zrobić z tym???
slimak
Ikona forum
 

Posty: 4635
Rejestracja: 11 kwie 2010, 10:16
15
Model:
Auto: Mixt
podziekowal za post: 17 razy
otrzymal podziekowanie: 311 razy
Kontakt:

Re: 2,4 D AAB dławi się i gaśnie na wolnych obrotach

#2

Post autor: slimak »

Obawiam się, że czeka Cię czyszczenie zbiornika paliwa. Podobny efekt daje zabrudzony smok.

This topic has 3 more replies

You must be a registered member and logged in to view the replies in this topic.


Zarejestruj się Zaloguj się
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.4 AAB , AJA”