Lakierowanie Raptorem

Wszystko o lakierowaniu auta.

Moderator: Kenobi

Lakierowanie Raptorem

Nieprzeczytany postprzez zyga4don » sobota, 13 czerwca 2020, 07:26

Witam wszystkich to mój pierwszy post, niedawno stałem się posiadaczem t4 właśnie kończy się robić blacharka następny krok to lakierowanie Raptorem czy ktoś tu obecny ma już to za sobą i mógłby się podzielić informacją co do ilości lakieru, podkładu i aktywatora ? Celuje że z 10 litrów lakieru trzeba kupić ...a może więcej ?
zyga4don
podteczkownik raczkujący

model: t4
silnik: 2.5

Re: Lakierowanie Raptorem

Nieprzeczytany postprzez b.leszczyszyn » sobota, 14 listopada 2020, 20:37

Jak masz szyby to powinno starczyć 10 litrów z tego co się zorientowałem, a jak blaszak to może być mało.
b.leszczyszyn
podteczkownik raczkujący

model: T4 Caravelle
silnik: 2.5 102 KM

Nieprzeczytany postprzez kuba_mysluk » poniedziałek, 25 września 2023, 07:42

Stary temat, ale wrzucę mój rezultat z wczoraj, może się komuś przyda. Malowałem Multika, więc sporo okien, pistolet 1.8mm, Cobra Novola w paczkach po 0.8 l plus 100 ml koloru i 150 ml rozpuszczalnika do każdej paczki. Na busa poszło ok 2l podkładu epoxy (Novol 360) i 5 puszek Cobry, przy czym ostatnia puszką to w zasadzie tylko opylilem busa dla wyrównania struktury. Wyszedł piękny pólmat z lekką strukturą. Robota to dwa popołudnia z zaprawkami, (piaskarka pistolet), jedno na oklejanie, kolejne jedno na szlifowanie i dwie warstwy podkładu (pistolet też 1.8mm), samo malowanie to bite 6 godzin w kolejnym dniu, przy tak małej dyszy wydatek materiału niewielki, ale z drugiej strony praktycznie bez możliwości zrobienia zacieku. No i piękna drobna strukturą - ale tu już kto co lubi. Czemu tak mało? Bo oryginalny pistolet ma dysze 4mm i wali materiał grubo, dając bardzo grubą warstwę i strukture, więc może i 10 paczek wychlapac bez problemu. Aaa, i nie jestem lakiernikiem, skoro ja to zrobiłem to każdy też może :). Rok temu malowaliśmy mały samochód mojej kobiety, też Cobrą ale wałkiem, bo się bałem pistoletu. Też niezgorzej wyszło, choć jak się przypatrzyć to widać ślady wałka. I jedna uwaga: taśmy ściągacie godzinę po ostatniej warstwie, inaczej będziecie wszystko wycinać nożykiem ( jak ja rok temu...)

Pozdrawiam

Kuba
Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 września 2023, 07:53 przez kuba_mysluk, łącznie edytowano 1 raz
kuba_mysluk
podteczkownik raczkujący

model: T4 Multivan '95
silnik: 2,5 B + LPG

Nieprzeczytany postprzez niebieski-n2 » poniedziałek, 25 września 2023, 07:47

Daj zdjęcie jakieś.
Ten dodatek koloru to zwykły lakier akrylowy czy może bazowy?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
niebieski-n2
Moderator

opis: Kapitan eMO
model: Escapade, holenderka
silnik: 2,5 TDI AXG,ACV,AJT+

Nieprzeczytany postprzez kuba_mysluk » poniedziałek, 25 września 2023, 08:28

Chętnie, tylko muszę je przez komputer jakoś wrzucić, z telefonu nie wiem jak zmniejszyć do wymaganych 110 k..
A, i dodatek dają Ci w mieszalni, to chyba zwykły akryl, w moim przypadku Spectral
Fotki. Struktura na pierwszej jest bardziej piaskowa, niestety kompresja ją mocno rozmyła.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
kuba_mysluk
podteczkownik raczkujący

model: T4 Multivan '95
silnik: 2,5 B + LPG

Nieprzeczytany postprzez Jurand507 » sobota, 30 września 2023, 21:22

Piękny
Jurand507
podteczkownik raczkujący

model: Transporter
silnik: 1.9

Powrót do Lakiernictwo