T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 24 września 2013, 21:27 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Turbina "wisi" na kolektorze wydechowym a Ty demontujesz kolektor ssący. Śrub jest 8 i dwie są w takm miejscu które przysłania turbina. Ja miałem prościej bo miałem odkręcony przewód olejowy od dołu turbiny więć dzięki temu mogłem jedną srubę dokrecic spokojnie bez kombincji kluczem imbusowym nasadowym z przedluzką. Jak przewód olejowy jest przykręćony do turbiny to trzeba się trochę pomeczyc aby odkręcic ją zwykłym łamanym kluczem imbusowym ale da się. Na kolektorze wydechowym jest metalowa oslona która jest przykręcona równiez srubami do kolektora ssącego i jedną nakrętką na klucz 12 do wydechowego , więc jeszcze na wydechowym tą jedną nakretkę będziesz musiał odkręcic aby zdjąć tą osłonę tez.



Za ten wpis autor Sterciu podziękował: Magic186 (wtorek, 24 września 2013, 21:36)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 24 września 2013, 21:36 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 14 czerwca 2012, 10:52
Posty: 53
Lokalizacja: Exeter UK
model: Caravelle
silnik: 2.5 TDI

Podziękował: 4 razy
Pomógł: 0 razy
Sterciu napisał(a):
Turbina "wisi" na kolektorze wydechowym a Ty demontujesz kolektor ssący. Śrub jest 8 i dwie są w takm miejscu które przysłania turbina. Ja miałem prościej bo miałem odkręcony przewód olejowy od dołu turbiny więć dzięki temu mogłem jedną srubę dokrecic spokojnie bez kombincji kluczem imbusowym nasadowym z przedluzką. Jak przewód olejowy jest przykręćony do turbiny to trzeba się trochę pomeczyc aby odkręcic ją zwykłym łamanym kluczem imbusowym ale da się. Na kolektorze wydechowym jest metalowa oslona która jest przykręcona równiez srubami do kolektora ssącego i jedną nakrętką na klucz 12 do wydechowego , więc jeszcze na wydechowym tą jedną nakretkę będziesz musiał odkręcic aby zdjąć tą osłonę tez.

Dzieki wielkie za pomoc ;) jutro zabiore sie do pracy ;)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 8 grudnia 2017, 17:54 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 4 grudnia 2017, 16:03
Posty: 32
model: Multivan
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 3 razy
Witam wszystkich jestem nowy i czytam forum już od lat. Miałem t4 1,9 TD przez 10 lat, a teraz mam Multivana 2,5 z 97 r.
Może komuś pomogę swoim spostrzeżeniem, ostatnio odkręcałem kolektor ssący kilka godzin, to znaczy te dwie śruby za turbiną
i wpadłem na pomysł. Odkręciłem je za pomocą krótkiego imbusa 6 mm takiego do klucza nasadowego na który założyłem klucz oczkowy 10 mm z grzechotką. Poszło jak po maśle. Powodzenia.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 8 grudnia 2017, 22:00 
Offline
nadteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 23:05
Posty: 1032
Lokalizacja: Powiat żuromiński,woj. Mazowieckie
model: T4
silnik: ACV ,AXG

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 37 razy
Dokladnie. Potrzeba matka wynalazkow.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB