T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 20:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: kontrolka oleju
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 września 2010, 22:59 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 24 września 2010, 22:37
Posty: 2
model: T4
silnik: 1,9TD

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam
Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem T4 z silnikiem 1,9TD Zapala mi się alarm smarowania i po chwili gaśnie.
Zaraz po zakupie wymieniłem olej i filtr. Sprawdziłem ciśnienie oleju jest ok ale sytuacja powtarza się.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 września 2010, 23:02 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Napisz dokładnie kiedy się ta kontrolka zapala


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 września 2010, 23:16 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 14:51
Posty: 1328
model: Transporter Kombi
silnik: 1.9 ABL+

Podziękował: 26 razy
Pomógł: 37 razy
Może bo być związane np. z problemami z ładowaniem. Więc opisz dokładnie kiedy się zapala a kiedy gaśnie.


_________________
A clean bus is a sign of a sick mind.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 września 2010, 23:19 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 24 września 2010, 22:37
Posty: 2
model: T4
silnik: 1,9TD

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Ostatnio przejechałem kilka km po tym chwile postałem z zapalonym silnikiem na wolnych obrotach i jak ruszyłem daleji zapaliła się
chwile pomigała i zgasła.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 września 2010, 23:29 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Tak jak pisze b8tz, przyjrzyj się wtyczce 2 pinowej do alternatora. Tam moim zdaniem będzie problem

Dodatkowo patrząc na silnik stojąc przed autem, z prawej strony głowicy masz ten czujnik oleju. Możesz ściągnąć taką gumową osłonkę i sprawdzić czy kable są całe. Oczywiście powinno być tam sucho (bez wycieku oleju)


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 30 grudnia 2010, 21:15 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): piątek, 10 grudnia 2010, 22:48
Posty: 160
model: t4
silnik: 1,9td

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 4 razy
witam
Takie oznaki mnie prześladowały 5 lat w passacie 1,8 b na początku wymiana oleju pomogła i było spoko później się nasilały wraz z zużyciem oleju ,najgorzej latem ,silnik nie brał oleju , nie dymił chodził do końca ale wymoderowano więc sprzedałem
Opinia mechaników była różna ,wymina pompy oleju ,czujnik , wałek rozrządu ,silnik szrot ,wymienić czujnik
o mniejszym ciśnieniu


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 30 grudnia 2010, 21:17 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 75 razy
Pomógł: 280 razy
Ja stawiam na szczotki alternatora sprawdz to


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 4 stycznia 2011, 17:38 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): czwartek, 30 grudnia 2010, 17:50
Posty: 207
Lokalizacja: M-wo
model: TE4
silnik: 1.9 TeDe

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 4 razy
Witam Panowie, jestem nowy na forum. Niedawno kupiłem moje pierwsze T4 1.9TD long rocznik 96. Podepnę się pod temat bo dzisiaj pojawił się podobny problem, mianowicie po przekręceniu zapłonu nie zapala się kontrolka ciśnienia oleju oraz ładowania. Czujniki sprawdzone, ładowanie sprawdzone i teraz pytanie, co mu dolega??? Wiem że poprzedni właściciel wymieniał licznik ale jeszcze niedawno kontrolka się świeciła. Czyżby dioda padła sama z siebie??




Problem rozwiązany okazało się że jeden z kabli od regulatora napięcia zaraz przy kostce się przerwał. Wszystko wróciło do normy. :D


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 16:22 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 12:41
Posty: 3
model: T4
silnik: ACV

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam...podłączam się do tematu...mam T4 2.5 TDI 2001 rok 102KM...problem jest taki...przy obrotach około 2tys. zapala się migająca kontrolka oleju i sygnał dźwiękowy, gdy obroty spadną gaśnie...(nawet na zimnym silniku)...auto niby chodzi w porządku...drażni tylko ta kontrolka i dźwięk...sprawdzałem wyjścia z alternatora jest kostka tylko z niebieskim kablem... według VAG-a są 2 błędy:

17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation
P1248 - 35-10 - - - Intermittent
17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus
P1256 - 35-10 - - - Intermittent

Ten czujnik G62 kiedyś zmieniałem w AUDI A4 B6 bo wariował mi wskaźnik od temperatury płynu (ponoć ma 4 piny gdzie jedne idą na licznik drugie do silnika) a tu na liczniku jest 90 stopni i według vag-a na silniku też jest około 90 (86-90)

auto było u mechanika ponoć czujniki od oleju są ok, marudził coś że licznik może szwankować...ale nie jestem przekonany tą diagnozą :/...może jakaś podpowiedź??


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 18:12 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Sprawdź okablowanie i czujnik F1, zdjęcie: http://www.t4-wiki.de/wiki/Schalter_F1_ ... indermotor, W tym roczniku powinien być już tylko jeden czujnik ciśnienia oleju.

Możesz go sprawdzić żarówką czy np podpinając jakiś kierunkowskaz. Jeden kabel wpinasz na wsuwkę czujnika a drugi na plus do akumulatora. Na włączonym zapłonie żarówka ma się nie świecić a po odpaleniu/przekroczeniu 2000obr ma się zapalić gdy czujnik się zewrze jak pojawi się ciśnienie oleju.

Jeśli tak będzie jak wyżej tzn, że czujnik na pewno jest ok, wtedy można szukać dalej w okablowaniu ew. liczniku.

Jeśli żarówka się nie zaświeci tzn. że albo czujnik do wymiany albo lepiej nie mówić ;) Dla pewności można sprawdzić ciśnienie oleju manometrem. Powyżej 2000obr powinno być >2bar.


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 19:35 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 12:41
Posty: 3
model: T4
silnik: ACV

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
to jeszcze dodatkowe info...co ciekawe po odpięciu czujnika ciśnienia oleju ( w bloku) oraz z miski (poziomu oleju) licznik nadal zachowuję się tak samo...tzn. po odpaleniu auta nie informuje o niskim poziomie oleju lub jego braku ( z powodu odłączenia czujnika z miski) ani o braku ciśnienia....dopiero przy obrotach około 2 tys zapala się na czerwono kontrolka ale jak obroty spadną gaśnie...czyżby rzeczywiście licznik szwankował??

Czujnik ciśnienia dobry (pojawia się napięcie po odpaleniu)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 20:29 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
EM87 napisał(a):
Witam...podłączam się do tematu...mam T4 2.5 TDI 2001 rok 102KM ...............

auto było u mechanika ponoć czujniki od oleju są ok, marudził coś że licznik może szwankować...ale nie jestem przekonany tą diagnozą :/...może jakaś podpowiedź??



Ja mam ten sam, ale problem niewiele inny - kontrolka oleju świeci mi się tylko po odpaleniu silnika, mrugnie kilka razy i znika. U Stercia o ile pamiętam problem chyba taki sam. Kenobi sprawdzał mi Vagiem - czujnik wskazuje stałą temperaturę coś około 165 C. ( u stercia jest to samo)

Rozmawiałem o tym z moim mechanikiem - mówi że częsty dość problem w grupie VW/Audi - często właśnie wina leży nie w czujniku a w liczniku (coś tam trzeba przeczyścić) - Ja tematem głowy sobie nie zawracam do czasu wymiany licznika na Fis-owski


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 20:41 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
To ze kontrolka miga po odpaleniu to nie koniecznie wina licznika (u mnie migala i na starym i miga i na nowym), ja mam uszkodzony czujnik ten od spodu co jest w misce, ale wystaczy maskę otworzyc i zamknąc przed uruchomieniem silnika i kontrolka nie bedzie migac. Odpowiedzialny jest za to wyłącznik pod maską z prawej strony nad filtrem kabinowym. Mi to nie przeszkadza i nie zwracam nawet na to uwagi , czujnik juz wymienialem raz ale po jakimś czasie problem powrócił i znów wywala mi błąd czujnika. Dodam ze czujnik nowy oryginalny z logo VW zakładałem i znów wywala mi bląd tego czujnika na vag`u.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 20:54 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
Sterciu napisał(a):
To ze kontrolka miga po odpaleniu to nie koniecznie wina licznika (u mnie migala i na starym i miga i na nowym), ja mam uszkodzony czujnik ten od spodu co jest w misce, ale wystaczy maskę otworzyc i zamknąc przed uruchomieniem silnika i kontrolka nie bedzie migac. Odpowiedzialny jest za to wyłącznik pod maską z prawej strony nad filtrem kabinowym. Mi to nie przeszkadza i nie zwracam nawet na to uwagi , czujnik juz wymienialem raz ale po jakimś czasie problem powrócił i znów wywala mi błąd czujnika. Dodam ze czujnik nowy oryginalny z logo VW zakładałem i znów wywala mi bląd tego czujnika na vag`u.


Ja nie mówię że wina leży w samym liczniku tylko jakieś tam styki przy liczniku trzeba przeczyścić (ale tylko ponoć bo jakoś tak mechanik mój mówił) - dlatego migała Ci Sterciu na starym i miga na nowym czujniku. I cały czas ja mówię o czujniku w misce olejowej.


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 20:56 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Ja mam uszkodzony czujnik w misce, bo sam czujnik ten obecny juz był sprawdzany i mam walnięty , nie wiem dlaczego po pół roku padł....


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 23:03 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 12:41
Posty: 3
model: T4
silnik: ACV

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Tak koledzy...ale wy mówicie chyba o migającej pomarańczowej kontrolce oleju ( to ta sama tylko zmienia kolor pomarańczowy/czerwony)...bo ta mi się zaświeciła na pomarańczowo przy kilku próbach kiedy właśnie był odpięty czujnik od miski...a potem znikała a kiedy obroty dochodzą do 2 tys miga z brzęczkiem na czerwono...a podczas jazdy miga cały czas...(zdarza się że zgaśnie)
nie wiem czy czujnik ciśnienia może podawać złe wartości przy wyższych obrotach?? bo silnik ma przejechane niecałe 200tys i to jest pewny przebieg bo znam ten samochód od nowości więc na ten przebieg nie powinien tracić ciśnienia tym bardzie że silnik ładnie chodzi...
Więc być może pozostaję ten nieszczęsny licznik lub gdzieś jakaś przerwa w wiązce/kostce.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 22 maja 2013, 06:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7425
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 71 razy
Pomógł: 801 razy
po pierwsze czujnik G62 to jest ten co daje odczyty do ECU silnika także nie sugeruj się tym co pokazują zegary
po drugie alarm i czerwona lampka od ciśnienia oleju może zapalać się tylko powyżej 2000 bo dopiero wtedy masz za małe ciśnienie ( uszkodzona pompa oleju lub zawór upustowy w niej )

koniecznie zrób pomiar ciśnienia manometrem - jeden z kolegów forumowych przez rok szukał usterki elektrycznej i jeździł
jak dokonał pomiaru rzeczywistego ciśnienia oleju to silnik poszedł do remontu
nie ma przy tym wiele roboty, a będziesz miał pewność, że nie zarzynasz silnika

tu poczytaj posty kolegi fachura2005:
viewtopic.php?f=8&t=1914&p=72475&hilit=Mimo+braku+ch%C4%99ci+rozmowy#p72475
viewtopic.php?f=6&t=6160&p=73084#p73084


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 27 lipca 2013, 21:45 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 27 lipca 2013, 10:35
Posty: 30
model: T4
silnik: 1900

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam Serdecznie. Od kilku dni jestem w posiadaniu T4 1.9 TD wersja 9 osobowa. Czytając posty nie zauważyłem tego samego problemu co u mnie występuje. Mianowicie mój wariat odpala pięknie (jak to mówią od strzała) wszystko chodzi jak powinno nawet przy dłuższej jeździe po mieście nic się nie dzieje. Wyjadę poza miasto dajmy na to przejadę 2 kilometry i przy wciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka oleju ( czerwona ) jak dodam gazu automatycznie znika. jaka może być tego przyczyna?
Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 27 lipca 2013, 22:25 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Zacznij od pomiaru ciśnienia oleju, jeśli okaże się prawidłowe będziemy dumać dalej.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 28 lipca 2013, 10:13 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 75 razy
Pomógł: 280 razy
Alternator do roboty


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB