T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 09:26 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 11 listopada 2015, 21:26
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice
model: Multivan
silnik: 2,5 Tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
Witajcie. mam taki problem , jakiś czas temu niestety lekko rozbiłem mojego multivana 1996 rok 2.5 tdi i po wymianie zderzaka błotnika i lampy , zaczął mi migać klimatronic i nie wyświetlało temeratury zewnętrznej. Jadąc ostatnio w upale włączyłem 18 st i auto i po chwili włączyła się klima i było w miare ok. W ostatnim czasie chciałem włączyć klime ale już klimatronik jej nie włączał. Wczoraj postanowiłem znaleść błąd dlaczego temperatura nie działa i okazało się że był przerwany kabel od czujnika. Usterkę naprawiełem ale wyświetlacz jak migał tak miga przy włączeniu a na klimatroniku pojawia się temp zewnętrzna - 56 -58 stopni. Po podłaczeniu drugiego termometru z peugeota jest podobnie . U kolegi mechanika się podłączyłem komputerem i okazuje się że na kompie pokazuje temp 23 a na desce -56 i pokazuje gdzieś błąd zwarcie kabla plusowego. Sprawdzałem wiązkę i niby wszystko jest ok , nic nie widać , może jest takie newlagiczne miejsce gdzie ten kabe lubi sie przetrzeć itp . Ew dokąd idzie kabel plusowy od termometra żeby przeciągnąć drugi na próbę nawet na wierzchu żeby sprawdzić czy to pomoże. Największy problem w tym że jak włączam 18 i więcej i włącznik auto zaczyna mi grzać w samochodzie tak jakby na zewnatrz i w środku była minusowa temperatura a dopiero na lo zaczyna lecieć zimna tem z dworu ale klima się nie chce wlaczyć. Pomocy bo za 3 tyg jadę do Rosji i Gruzji i boje się że bez klimy się ugotuje. Może jest możliwość osobno włączenia klimy niezależnie jakbym nie znalazł usterki. z góry dziękuje.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 10:18 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2016, 09:54
Posty: 478
Lokalizacja: P-ń Wlkp
model: t4 caravelle L syncr
silnik: ACV
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 11 razy
Pomógł: 32 razy
Joker28 napisał(a):
Witajcie. mam taki problem , jakiś czas temu niestety lekko rozbiłem mojego multivana 1996 rok 2.5 tdi i po wymianie zderzaka błotnika i lampy , zaczął mi migać klimatronic i nie wyświetlało temeratury zewnętrznej. Jadąc ostatnio w upale włączyłem 18 st i auto i po chwili włączyła się klima i było w miare ok. W ostatnim czasie chciałem włączyć klime ale już klimatronik jej nie włączał. Wczoraj postanowiłem znaleść błąd dlaczego temperatura nie działa i okazało się że był przerwany kabel od czujnika. Usterkę naprawiełem ale wyświetlacz jak migał tak miga przy włączeniu a na klimatroniku pojawia się temp zewnętrzna - 56 -58 stopni. Po podłaczeniu drugiego termometru z peugeota jest podobnie . U kolegi mechanika się podłączyłem komputerem i okazuje się że na kompie pokazuje temp 23 a na desce -56 i pokazuje gdzieś błąd zwarcie kabla plusowego. Sprawdzałem wiązkę i niby wszystko jest ok , nic nie widać , może jest takie newlagiczne miejsce gdzie ten kabe lubi sie przetrzeć itp . Ew dokąd idzie kabel plusowy od termometra żeby przeciągnąć drugi na próbę nawet na wierzchu żeby sprawdzić czy to pomoże. Największy problem w tym że jak włączam 18 i więcej i włącznik auto zaczyna mi grzać w samochodzie tak jakby na zewnatrz i w środku była minusowa temperatura a dopiero na lo zaczyna lecieć zimna tem z dworu ale klima się nie chce wlaczyć. Pomocy bo za 3 tyg jadę do Rosji i Gruzji i boje się że bez klimy się ugotuje. Może jest możliwość osobno włączenia klimy niezależnie jakbym nie znalazł usterki. z góry dziękuje.

Zle podpięty lub uszkodzony czujnik temperatury zewnetrznej, powinien być w zderzaku przy tablicy rejestracyjnej.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 10:20 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 11 listopada 2015, 21:26
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice
model: Multivan
silnik: 2,5 Tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
czujnik jest ok podpinałem 3 czujniki , jeden okazał się uszkodzony i na kompie pokazał 45 st a dwa pozostałe oryginalny i od peugeota pokazują 23 st na komputerze a na desce w aucie -56 -58 stopni


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 11:16 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 07:48
Posty: 284
Lokalizacja: Wałbrzych
opis: 90 KM
model: CARAVELLE GL
silnik: 1,9 TDI - 1Z

Podziękował: 8 razy
Pomógł: 35 razy
Czyli dalej czujniki nie komunikują się klimatronikiem.


_________________
Wysłane z PC bez użycia tapatalka <53>


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 11:21 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
A te 23 stopnie to gdzie odczytujecie, w którym sterowniku i który blok pomiarowy / grupa ?
Ściągaj zderzak i wyciągaj wiązkę na wierzch


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 12:05 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 11 listopada 2015, 21:26
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice
model: Multivan
silnik: 2,5 Tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
podłaczyłem czujnik w zderzaku a potem odłączyłem kostkę która która jest zaraz za wiązką główną pod akumulatorem i na krótko podłączyłem termometr od peugeota , na 100 % sprawny , i trzeci vw który miał mój kolega . cały czas był podłączony komputer diagnostyczny do gniazda obd (chyba) w aucie. Na desce klimatronika przy podłączeniu w zderzaku czujnika pokazało - 56 a na komputerze 23 i błąd zwarcia przewodu plusowego. potem odłączyłem kostkę i podłączyłem na krótki przewód pod kostkę czujnik z peugeota i pokazało na desce -58 a na kompie 24 (bez tego przewodu co idzie wdłuż zderzaka), potem na krótko ten trzeci od vw i pokazał na kompie 45 a na desce nie wiem ale wyszło że ten trzeci jest uszkodzony. Cały czas wyświetlało błąd kabla plusowego jeśli był podłączony czujnik. Po odłoączeniu nadal jak ustawiłem 18 st i auto zaczeło grzać w środku mimo że czujnika nie było


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 15:02 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2010, 20:00
Posty: 1703
Lokalizacja: ZCH
model: t4 caracelle
silnik: VR6

Podziękował: 52 razy
Pomógł: 217 razy
Tu masz linka do czujnika temperatury zewnętrznej http://t4-wiki.de/wiki/Geber_G17_(Au%C3%9Fentemperatur) . Możesz sam czujnik sprawdzić omomierzem czy działa, w tym linku maż podane wartości omów względem temperatury. Jeżeli uważasz że czujnik jest sprawny podłącz go nowymi kablami jak najbliżej centrali klimatronika.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 17:34 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 11 listopada 2015, 21:26
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice
model: Multivan
silnik: 2,5 Tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
Wróciłem do domu i wsiadłem w busa z zamiarem pojechania do kumpla w celu dalszych prób i oględzin . Odpaliłem samochód a tu wyświetlacz pokazuje 25 st i nie miga ;-). ustawiłem 20 st i włączyłem auto i po chwili zaczęło wiać chłodne powietrze . pojechałem w jedno miejsce , wróciłem i wszystko jest ok jak było kiedyś ;-) . A wczoraj wieczorem pokazywał -56. Mam nadzieję że to już się nie powtórzy , tak jakby się sam zresetowal bo innego wytłumaczenia nie mam. Dzięki za pomoc.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 18:45 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Jak masz vagcom/vcds to przy okazji wykasuj błąd ze sterownika auto hvac


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB