T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 16:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 21:36 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2016, 22:17
Posty: 23
Lokalizacja: Suchedniów
model: T4 Multivan AUTOMAT
silnik: 2.5 PB ACU + LPG

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz
Witam wszystkich,
w zeszłym tygodniu przywiozłem sobie z Niemiec Multivana 2.5 benzyna rok 96 na którego chorowałem od kilku lat. Kabina jest wyposażona w webasto typ THERMO TOP C które jest sprawne grzeje jak trzeba. Może ktoś miał taki przypadek jak mój. Mianowicie panel klimatronik ( zielony ) nie działa, dopiero po włączeniu Webasta, czyli klikniecie na przycisk z płomieniem powoduje uruchomienie klimatronika.Co ciekawe panel klimatronika zaczyna migać kilka sekund i staruje- czytałem że to miganie to oznaka ewentualnej usterki. Klimatronik działa wtedy razem z Webasto, którego panel podświetla na czerwono. Webasto działa , z rurki wydechowej lecą ciepłe spaliny.Wtedy w klimatroniku jak chcę to opuszczam temperaturę i leci chłodne, a jak chce to podnoszę i leci bardzo gorące.Klima raczej nie działa, może kwestia nabicia, może chłodnica. Cały problem polega na tym, że nie moge uruchomić klimatronika, nawiewów bez włączenia webasta. Brak możliwości korzystania z klimatronika nie używając webasto.Wygląda to tak że nie ważna pora roku zima czy lato zawsze muszę mieć uruchomione webasto żeby użyć nawiewów klimatronika, tylko jak jest ciepło trochę szkoda ponieważ spala mi dodatkowo paliwo ze zbiornika. Może jest to kwestia ustawień webasto, a może inna przyczyna? Może ktoś się z tym spotkał? Chciałem ogarnąć to przed wizytą w jakimś serwisie webasto na terenie woj. świętokrzyskiego, a przegląd i tak chcę zrobić.

p.s.na dzień dzisiejszy jeszcze nie rozgryzłem obsługi panela do webasto, szukałem na forum instrukcji obsługi , ale tego typu nie znalazłem, może słabo szukam..

załączam zdjęcie panelu




bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje, a ja jeśli mogę chętnie pomogę w kwestii LPG , samochodowe instalacje gazowe Suchedniów..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano piątek, 6 stycznia 2017, 18:55 przez czyfens, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 6 stycznia 2017, 18:15 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2016, 22:17
Posty: 23
Lokalizacja: Suchedniów
model: T4 Multivan AUTOMAT
silnik: 2.5 PB ACU + LPG

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz
trochę po czasie ale problem rozwiązany, majster od klimatyzacji i webasta zrobił przepinkę za 180 zł i climatronik działa niezależnie od webasta, mija kilka dni i po włączeniu nawiewów po pewnym czasie wyłączają się nawiewy - zaznajomiony elektryk wyjął przekażnik koloru czerwonego chyba oznaczony 140 , wyczyścił i wszystko działa poza tym , że latem klima chłodzi do pewnego czasu i się wyłącza ( przestaje dmuchać zimne powietrze) - myślę, że może to być mała ilość czynnika, ale ogarnę to na wiosnę tego roku.
Jedna kwestia jeszcze mnie trochę martwi, a mianowicie po wspomnianych przepinkach mam problem z webasto które działało wcześniej eleganco. Włączam webasto, słyszę dmuchanie z pieca a z rury wydechowej od webasta leci zimne powietrze - tak jakby palnik nie zapalał?? po włączeniu dmucha z rurki zimne przez 1-2 minuty i się wyłącza. Ciekaw jestem czy to wywołała owa przepinka klimy od webasta czy jest to ewentualna awaria webasta? może macie sprawdzone metody diagnostyki opisanego problemu organoleptycznie?
p.s. webasto typ Thermo Top C dokładane w Niemczech w 2004 roku, zdjęcie panelu sterowania w moim pierwszym poscie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB