T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 16:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 00:07 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 21:28
Posty: 28
model: t4
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Po wyjęciu bezpiecznika nr 4 wycieraczki i dmuchawy przestają działać, podgrzewanie lusterek i szyby nadal działa. Na dolnym styku tego bezpiecznika jest cały czas napięcie .


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 00:26 
rozumie daj na górny styk zasilanie po kluczyku z innego bezpiecznika kabelkiem zobaczymy czy wentylator będzie poprawnie działał pisałeś o dwóch wentylatorach ciekawe czy pod autem nie ma zwarcia przy drugim nadmuchu ,czy zajrzałeś w te gumy drzwi ?


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 18:58 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 19:02
Posty: 398
Lokalizacja: Istebna - Potoczki
opis: herman jaki jest każdy widzi ;)
GG: 5694314
model: t4 carawelle
silnik: 1.9 TDI AFN

Podziękował: 27 razy
Pomógł: 22 razy
A co do wentylatorów mogą mieć wiązki do drzwi ? Pytam nie przez złośliwość tylko zwyczajnie szukam punktu zaczepienia gdyż walczę ze swoją instalacją i niestety dokumentacja elektryczna w t4 to nieporozumienie. Nie mogę namierzyć usterek. Mam identyczną walkę, na lampie mam 5V na kostce przed tylną lampą też 5V, a na bezpieczniku 12V wygląda na to, że pomiędzy jest tylko kabel ale objawy wskazują na dodatkową rezystancję pomiędzy (zaśniedziałe złącze) ale jak wyżej ...
Ostatnio przyłapałem kunę pod maską i mam obawy o stan izolacji na kablach, niestety nie mam gdzie na kanał wjechać. Konia z rzędem dla tego kto ma schematy instalacji z naniesionymi trasami kabli i złączami.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 19:29 
pęta się zasilanie ze skrzynki. idzie wszędzie po włączeniu zasilania ,,kluczyka,, przekaźnika X więc każdy punkt zwarcia jest możliwy skrzynka to taka centrala i np wycieraczki przód i tył mają wspólne zasilanie z jednego źródła tzn akumulator rozdzielnik to skrzynka bezpieczników . herman skoro znalazłeś odpowiedni bezpiecznik puść sobie kabelek z niego do tej lampy bo uwalony jest pod autem na jednym z dwu załamań wiązki,, kabel ,,wyjście prucie wiązki i przecinanie kabla i sprawdzanie do czego ma zwarę ja zawsze jechałem od końca od odbiornika sprawdź kolor kabla rozetnij osłonę pojawią się kabelki i śmiało go przetnij właściwy kolor monotonne ale działa naprawdę szybki sposób na wyszukanie problemu ,,


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 21:39 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 21:28
Posty: 28
model: t4
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Też mi wszystko wskazuje na problem w skrzynce z bezpiecznikami i przekaźnikami, tylko aż strach tam zaglądać i to rozkręcać,. Na kablach nic nie widzę, przelotki posprawdzałem i wszystko OK. W środę ma przyjść znajomy elektryk i mamy razem poszukać, może co dwie głowy to nie jedna i do czegoś dojdę a może i znajdę przyczynę.
Niby pierdoła, ale nie lubię jak coś jest nie tak i jeszcze nie wiem czemu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 21:46 
niby X to jest w skrzynce ale to morze być sama skrzynka takie oznaczenie wychodzi znajdź 15 kę po kluczyku wejście do skrzynki po kabelku i tam kolego szukaj ,woda zwarcie ?, archiwum X normalnie Powodzenia


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 21:55 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
czarny1x1x napisał(a):
niby X to jest w skrzynce ale to morze być sama skrzynka takie oznaczenie wychodzi znajdź 15 kę po kluczyku wejście do skrzynki po kabelku i tam kolego szukaj ,woda zwarcie ?, archiwum X normalnie Powodzenia


Kolego jak chcesz pomóc to postaraj się to robić w sposób zrozumiały. Postaw się w sytuacji kogoś, kto szuka pomocy ale nie jest biegły w elektryce, przyznasz sam, że z Twego wpisu nic nie zrozumie.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 23:16 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 19:02
Posty: 398
Lokalizacja: Istebna - Potoczki
opis: herman jaki jest każdy widzi ;)
GG: 5694314
model: t4 carawelle
silnik: 1.9 TDI AFN

Podziękował: 27 razy
Pomógł: 22 razy
15 jest zrozumiała chyba dla każdego kto w motoryzacji nieco grzebał (na pewno niemieckiej) ta sama linia jest chyba we wszystkich wozach ;)
Wody u siebie nie stwierdziłem. Najgorszy jest chroniczny brak czasu. Co do bajpasu to też rozważałem taką opcję ale chciałem jeszcze spróbować zrobić do porządku, bo jeżeli faktycznie po drodze jest jakieś złącze, to właśnie daje znać, że kończy swój żywot i dziś przeciwmgłowe, a jutro ... nie chcę nawet kończyć. Jeżeli nie będzie rezultatów to zacznę kablorz-motlosz i wykonam własną instalację "na miarę moich możliwości".


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2012, 23:58 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lutego 2012, 14:59
Posty: 122
Lokalizacja: Oświęcim
model: Caravelle Assistance
silnik: 2.5E

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 6 razy
mam dobre schematy za pomocą których składałem moja caravelke jak się wyrobie to jutro je zeskanuje. no chyba że jesteś w stanie zajechać do oświecimia nią to byśmy podziałali co :)


_________________
VW JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 18 grudnia 2012, 00:19 
wie i pewnie rozumie skoro rozbebeszył już połowę auta ,jeśli nie wie wystarczy pewnie poczytać , ja odłączałbym zasilania i szukał miejsca zwarcia X oznacza główny przekaźnik zasilania lub samą skrzynkę bezpieczników wystarczy poczytać od początku i wszystko jest zrozumiałe ,zacząć odłączać 30 tki to taki kabel na którym jest zawsze +12 volt ,,pewnie czerwone grube z tyłu skrzynki i szukać który z nich przebija do tego plusa po kluczyku . a jeśli dalej nie wie to na pewno poradzi sobie elektryk starałem się być pomocny ,są mądrzejsi niech myślą


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 23 grudnia 2012, 09:47 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 19:02
Posty: 398
Lokalizacja: Istebna - Potoczki
opis: herman jaki jest każdy widzi ;)
GG: 5694314
model: t4 carawelle
silnik: 1.9 TDI AFN

Podziękował: 27 razy
Pomógł: 22 razy
Ja mam jeszcze radio, alarm, wzmacniacz i gniazdo zapalniczki podłączone przez bezpiecznik (własny) bezpośrednio pod akumulator.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 23 grudnia 2012, 12:22 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lutego 2012, 14:59
Posty: 122
Lokalizacja: Oświęcim
model: Caravelle Assistance
silnik: 2.5E

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 6 razy
drugi przekaznik jest za panelem sterowania nawiewami ( odkrec ta srodkowa czesc konsoli pod popielniczka i (4 srubki od frontu i 2 po bokach)luknij w gore w strone radia tam powinny byc przekazniki


_________________
VW JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 23 grudnia 2012, 12:26 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 21:28
Posty: 28
model: t4
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
OK, dzięki, jak tylko znajdę trochę czasu to go sprawdzę i poinformuję o wynikach.
W żadnej książce nie ma gdzie go szukać, jest tylko wzmianka o tym że istnieje.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 23 grudnia 2012, 12:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
tu znajdziesz wszystko:
viewtopic.php?f=9&t=80


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB