T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 09:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 lutego 2016, 17:39 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): sobota, 14 maja 2011, 21:40
Posty: 373
model: Caravelle
silnik: 2,5 TDI

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 26 razy
Witam,
Od ostatniego demontażu skrzyni biegów mój prędkościomierz szaleje. Wskazówka skacze w pełnym zakresie od 220km/h do 0 bez względu na aktualną prędkość. Wymieniłem już impulsator na nowy, poprawy brak. Następnie wymieniłem plastikowy ślimak napędzający impulsator... Również bez rezultatów. Obejrzałem dokładnie wiązkę idącą do impulsatora i niestety jest idealna, zero śladów załamania bądź jakiegokolwiek uszkodzenia.
Dodatkowo zauważyłem, że wskaźnik paliwa zaczął również pokazywać mało dokładnie i ma tendencję do różnych wahań.
Zegary niebieskie bez CAN, błędów nie wskazują, test elementów wykonawczych przechodzi bez zarzutu.
Jestem w kropce, nie wiem co kolejnego mogę wymienić. Pruć wiązkę w poszukiwaniu przyczyny?
Zdarza się, że chwilami wskazówka pokazuje aktualną prędkość jednak jest to chwilowe...
Może jest wspólna masa do wskaźnika paliwa oraz impulsatora i tam powinienem szukać przyczyny?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie mogące nakierować mnie na nowy trop.

Pozdrawiam
Rafał
rafwlkp


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 lutego 2016, 17:46 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12307
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 327 razy
Pomógł: 1042 razy
Co było robione ze skrzynią?


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 lutego 2016, 18:04 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): sobota, 14 maja 2011, 21:40
Posty: 373
model: Caravelle
silnik: 2,5 TDI

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 26 razy
Skrzynia 02B, wymieniane były łożyska. Przed montażem przedłużenia półosi oglądałem bierznię napędu,
była bez uszkodzeń... Błędne wskazania prędkościomierza pojawiły się razem z wskaźnikiem paliwa tuż po zamontowaniu skrzyni. Dodatkowo powiem, że wskaźnik potrafi pokazywać prędkość nawet na zgaszonym silniku lub stojąc na światłach.
EDIT:
Mam najszybszą teczkę na świecie :D
Jednak chyba będzie wiązka do przeglądania, na zgaszonym silniku ruszając nią czasami pokazuje kilka km/h...
EDIT 2:
Doszedłem jeszcze do jednej rzeczy: po odpięciu impulsatora prędkość pokazuje 0km/h, natomiast po jego podłączeniu pokazuje natychmiast 350 i waha się. Najchętniej bym go tymczasowo odłączył, ale bez niego wskazanie paliwa waha się od połowy do pełna mając pełny zbiornik paliwa... Sprawdzone na dwóch impulsatorach.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB