T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 00:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 9 maja 2012, 16:01 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2012, 20:47
Posty: 9
model: T4 Caravelle
silnik: 2.0 Pb + LPG

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam. Trochę sie rozpisze. Nie wiem co jest grane, ale mam nadzieje że ktoś jakoś pomoże :)

Wygląda to tak: wsiadam do auta, odpalam, cofam z podjazdu, jedynka no i ruszam... ale auto straciło dziwnie moc i gaśnie. Stoje na drodze więc szybko odpalam, dodaje maks gazu no i jade.. jade.. pierwsze skrzyżowanie, więc hamuje... a auto gaśnie. Odpalam, jade dalej, prosta droga, więc przyspieszam... a auto sie dławi, szarpie, ale po chwili jest ok. Znowu szarpie, traci moc, dławi sie i znowu jest ok... jade sobie dalej, wrzucam na luz a obroty dziwnie skaczą i też gaśnie. Ostatnio jechałem przez miasto, przejechałem łącznie chyba 10km, trwało to może 20minut a auto zgasło bodaj 10 razy... tak sie nie da jeździć.

Jest to VW T4 Caravelle, benzyna 2.0 + LPG, 1996r.
Przejechane 240 000 km. Przy 236 000 km wymieniony kompletny rozrząd, olej, wszystkie filtry.
Miesiąc temu był u gazownika: wymiana filtra gazu + regulacja

Kupiłem go w grudniu i nie było żadnych tych takich problemów. Zaczęły się robić pod koniec marca, gdy zrobiło się cieplej.. i podejrzewam że problemy są związane z temperaturą. Bo wieczorami, gdy jest chłodniej rzadko kiedy się tak robi. Auto jedzie normalnie. Za to teraz jak jest ciepło w dzień to coraz częściej gaśnie, szarpie nim i tak jak opisałem wyżej. Co ważne, nie ma na to reguły. Raz busik śmiga jak rajdówka a raz robi takie problemy. Czasami jest 20"C i wariuje a czasami jest nawet 25"C i wszystko jest git.

U mechanika jeszcze nie byłem, bo jakbym mu to opisał tak jak tutaj to nic by mi pewnie nie powiedział. Na forum szukałem, to były podobne przypadki za szarpaniem, albo gaśnięciem ale mój przypadek wydaje sie zupełnie inny. Kupiłem kable i na dniach podłącze go do VAGa, ale nie wiem czy coś to da bo ogólnie nie jestem żadnym mechanikiem, elektronikiem lecz bardziej laikiem ;) Chociaż osobiście wątpię żeby była to wina jakichś błędów.

Znajomi mówią: silnik krokowy, świece-kable zapłonowe, wtryski.. i może i ok, ale jak wytłumaczyć że auto za chwile jedzie normalnie, albo na drugi dzień nie widać ani śladu po gaśnięciu i szarpaniu? Dziwne jest to że gaśnie też gdy wciskam hamulec, albo daje na luz.. a gdy jade i zaczyna się dławić to słychać takie "pyk pyk pyk" - odgłos jak z trabanta. Głównie robi się tak na gazie, ale na paliwie też. Tankuje na bieżąco świeże paliwko i gaz.

Ktoś ma jakiś pomysł? Przerabiał coś podobnego? Ja jestem zielony jak mój bus....


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 9 maja 2012, 16:24 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Sprawdź połączenia elektryczne sterownika silnika z masą.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 9 maja 2012, 17:10 
sprawa na pewno dotyczy sprawy elektrycznej ,kable zakupiłeś ,i istotna sprawa należy je wymienić od zakupu się nie naprawi częsty problem jak koledzy piszą brak masy na kompie ! następnie jeśli się zagrzeje to czujnik hall .na zimnym pewnie śmiga jak złoto ale to radochy 10min i zonk ? opisz na i dokładniej i wszyscy coś zaradzimy ja osobiście stawiam na hall ,taka pierdoła w aparacie zapłonowym ,,nie jeden osiwiał nawet elektryk ,, jeśli Cię to pocieszy tarabań coś zaradzimy


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 9 maja 2012, 19:57 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2011, 19:49
Posty: 428
Lokalizacja: Chełmno
opis: Niestety już nie t4.
model: Highline 4Motion
silnik: 2.0 TSI

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 7 razy
Efekt jak przy uwalonym czujniku podciśnienia w kompie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 10 maja 2012, 18:59 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2012, 20:47
Posty: 9
model: T4 Caravelle
silnik: 2.0 Pb + LPG

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
To czy jest ciepły silnik czy zimny to nie robi różnicy. Chodzi o temperaturę otoczenia, jak pojawiła się ładna pogoda to pojawił się problem. Ale tak jak pisałem, na to nie ma reguły.. jednego dnia wszystko jest ok, a na drugi dzień potrafi szarpać i gasnąć..
Winna może jakaś jest pierdołka, która jest wrażliwa na pogodę atmosferyczną?

olek napisał(a):
Efekt jak przy uwalonym czujniku podciśnienia w kompie

a co, działo Ci się coś podobengo?

slimak napisał(a):
Sprawdź połączenia elektryczne sterownika silnika z masą.

Sorki, ale nie wiedziałem co napisać w temacie
Pewnie głupio zabrzmi.... jak najłatwiej sprawdzić tą mase? to jakiś konkretny kabelek?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 10 maja 2012, 19:19 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2011, 19:49
Posty: 428
Lokalizacja: Chełmno
opis: Niestety już nie t4.
model: Highline 4Motion
silnik: 2.0 TSI

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 7 razy
Co do tego uwalonego czujnika to owszem, podobne efekty, jak było zimno i silnik "biegał na ssaniu" było w miarę ok, jak było ciepło to lipa.
Co do masy to jeżeli komp jest przykręcony do nadwozia to powinno być ok, natomiast na wszelki wypadek możesz sobie sprawdzić podając od klemy - do metalowej części kompa.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2012, 03:51 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2012, 04:04
Posty: 63
Lokalizacja: Warszawa
model: T4
silnik: 2.5 diesel

Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz
Kolego MONDi,

napisz co dalej z Twoim przypadkiem. Czy podłączenie masy pomogło ?

Problem jest interesujący. Powyżej kilka osób okazało zainteresowanie więc pewno też są ciekawi jak sobie z tym poradziłeś.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB