T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 01:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 10 października 2011, 19:32 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 18:58
Posty: 9
model: t4
silnik: 2,5tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam.
Juz kiedyś pisałem o moich problemach z kopceniem i z mocą, na razie tak jeżdże ale co to za jazda..;(

przeglądałem i myślałem o temacie swapa na 1,9 i niech ktoś napisze czy już tak zrobił i jaki będzoie całkowity koszt. Za jakieś dwa tygodnie zwalam głowicę i się okaże czy jest sens reanimować stary silnik czy zwalać i dawać coś nowaego i tu właśnie myślałem o 1,9.
-jest tańszy od 2,4 (nie wiem dlaczego smok 2,4 kosztuje majątek???)
-na pewno auto będzie się nadawało żeby na "50" wyprzedzić tira bo jak na razie muszę mieć szeroki i wolny horyzont żeby "łyknąć jakiegoś ogranicznika"

tylko nie wiem jak sprawa wbicia do dowodu rej. wygląda, nie wiem czy mnie ze stacji nie pogonią..?


Tak więc: jeżeli ktoś to robił niech napisze, a jeszcze lepiej może ktoś zajmuje się tym zawodowo bo sam jestem za cienki...

czekam na jakiś odzew. Pzdr.


Góra
  Zobacz profil  
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 10 października 2011, 21:10 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:16
Posty: 1258
Lokalizacja: Rzeszów
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN/1Z

Podziękował: 36 razy
Pomógł: 122 razy
Stolagge napisał(a):
... przeglądałem i myślałem o temacie swapa na 1,9 i niech ktoś napisze czy już tak zrobił i jaki będzoie całkowity koszt.
Gdybyś poczytał ten temat od początku i jeszcze ten: http://www.t4-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=282&hilit=swap to byś chyba się domyślił że już kilku to robiło, jeżeli masz zamiar wrzucić 1,9 TDI, bo chyba 1,9 D czy TD to nie ma najmniejszego sensu.
Co do kosztów to musisz sam policzyć, bo skąd mam wiedzieć za ile kupisz kompletny silnik (da się kupić za 1,5 tyś, a i za 5 tyś też) :?: , czy chcesz zostawić swoją skrzynie (po zmianie piątki też powinno to w miarę jeździć) :?: , czy sam byś to robił czy ktoś i za ile :?:
Dłubania trochę jest, tak na dwie osoby to z 3-4 dni (o ile masz wszystko, bo jak czegoś brakuje to jeszcze trzeba doliczyć czas na zdobycie tego).
Stolagge napisał(a):
tylko nie wiem jak sprawa wbicia do dowodu rej. wygląda, nie wiem czy mnie ze stacji nie pogonią..?

Silnik jest już teraz traktowany jako część zamienna (jak klocki i inne takie), jednak przy zmianie z 2.4 na 1.9 zmienia się pojemność, musisz się telepnąć do Urzędu w którym masz zarejestrowane autko i popytać, prawdopodobnie wyślą cię na Okręgową Stację Diagnostyczną która potwierdzi zmianę (Jednak co Miasto to może być łatwiej, albo trudniej, to jest Polska :D )


Góra
  Zobacz profil  
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 października 2011, 17:58 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 18:58
Posty: 9
model: t4
silnik: 2,5tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
żle sprecyzowałem pytanie pisząc czy ktoś robił..., chodziło mi raczej o to czy "ktoś to robi wiedząc co robi" tj. odpłatnie czyt. zawodowo się tym zajmuje, bo wtedy wiemy dokładnie jakie graty są potrzebne i kwestia zebrania i zabrania sie do roboty i koszty są zgoła do obliczenia. A jeżeli chodzi o silnik to pewnie 1,9tdi.


Góra
  Zobacz profil  
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 października 2011, 18:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
to jeśli Ci chodzi o 1,9TDI to już taki temat jest i wszystko w nim opisane
viewtopic.php?f=6&t=1701
zakładanie kolejnego tematu o tym samym jest zaśmiecaniem forum i sprzeczne z regulaminem
tam kontynuuj


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 października 2011, 20:08 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Temat ja wydzieliłem, nie zmienia to faktu, że autor tematu powinien sprecyzować o co mu chodzi. Uniknęlibyśmy zamieszania.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 15 października 2011, 18:19 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 18:58
Posty: 9
model: t4
silnik: 2,5tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Jasne już pisze: chodzi mi o to czy ktoś kto już to robił podjął by się swapa w moim aucie, w ten sposób uniknął bym kombinowania i szukania w trakcie roboty gratów, po prostu lista zakupów i jazda. Jeżeli jest ktoś chętny to proszę o info.


Góra
  Zobacz profil  
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 15 października 2011, 18:47 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Zdecyduj się o co Ci chodzi, jaki motor chcesz wsadzić do busa, co innego wynika z tytułu wątku a co innego z treści.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB