T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 29 września 2011, 22:28 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 23:22
Posty: 116
Lokalizacja: werbkowice
model: multivan
silnik: 2.5 tdi acv

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 10 razy
Witam kolegow i zwracam sie o porade bo ostatnio zauważylem dosc dziwna przypadlosc w moim multiku, a polega ona na tym ze gdy wleje zwykly ON to dziwnie pracuje, obroty mu wachluja od 850 gdy grzeja sie swiece do 980 normalnie, troche przydymia na zimnym silniku no i troche z sily opada ale gdy wleje bioestru to wszystko sie w jakis magiczny sposob naprawia i jest ok.
tak sobie myslalem ze moze pompa sie rozregulowala albo ktorys wtrysk padl, teraz to juz nie mam pojecia o co chodzi i czy jest sens jechac do pompiarza na sprawdzenie
najciekawsze jest to ze dzisiaj wracajac do domu nalalem do zbiornika 20l bioestru (na bliskiej w kolbieli balem sie czy tam dojade bo było juz w polowie rezerwy) i z przerazeniem patrzylem na wskazowke czy mi wystarczy bo nie mialem nic kasy z soba tylko zapasowe 5l ON i ku mojemu zdziwieniu dojechalem do domu na tych 20l, a z kolbieli mam jakies 280km, nie szalalem po drodze jazda do 110km/h wiec po obliczeniach i dodaniu do rownych 300km, a pewnie zrobilem, bo objeżdżałem dwa razy korki bocznymi drogami wyszlo mi 6,6l na 100km co o tym sadzicie ruszac w ogule ta pompe i wtryski czy lepiej przerzucic sie na bio puki mrozow nie ma, a potem cos myslec
dodam jeszcze tylko ze wskaznik dobrze dziala bo sprawdzalem
czekam na pomysly kolegow i z gory dzieki.


Ostatnio edytowano piątek, 30 września 2011, 16:54 przez slimak, łącznie edytowano 3 razy
bełkot tłumaczony na polski ( choć nadal ciężki do zrozumienia )- kolejny taki post od razu idzie do kasacji


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 30 września 2011, 16:52 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 22:03
Posty: 165
silnik: 1.9 TD

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 6 razy
Dziwna przypadłośc z tym BIO, ale 'Jak jest dobrze to nie trza psuc' :)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB