T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 20:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 2 marca 2022, 20:09 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 21 października 2018, 00:15
Posty: 1
model: Vw T4
silnik: 2.5 TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Serdecznie witam panów pisze do was z zapytaniem.Posiadam Caravelle 2001 rok 2.5 tdi acv zero map przeróbek nic podobnego.Chodzi o to że od pewnego poranka pojawił sie problem auto strasznie kopci na biało oraz nie równo pracuje po pierwszej diagnozie przy temperaturze auta 80 stopni został sprawdzony kąt wtrysku oscyluje on plus min 58-60. Po tym sprawdzeniu przeszedłem do sprawdzenia dawki paliwa oraz korekt na wtryskach dawka wynosi 3.98-4.00 takie skoki pokazuje gdzies tam wskoczy na 4.02 lub 3.96. No i w końcu korekty przy tej temperaturze pierwszy wtrysk ma -0.55 drugi +0,25 trzeci znowu -0.35 czwarty +0,65 i piąty -0.80. Stwierdziłem okej auto ma swoje lata 445 tys nalotu może warto by sprawdzić wtryski tak więc wtryski zostały sprawdzone pan dzwoni mówi nie odbiegają dużo od normy no ale po chwili namysłu skoro już wysłalem są w firmie okej robie.Zostały zrobione na końcówkach bosha założyłem odpaliłem elegancko jest poprawa. Moja radoś potrwała z godzine ponieważ po zgaszeniu i zostawieniu auta odpalam a tam znowu ten sam objaw co prawda dużo mniejszy ale dalej to samo. Wymieniłem również filtr paliwa oraz zaworek zwrotny na nim bo przepuszczał założyłem nowe przelewy obejrzałem już wszystko i brakuje mi pomysłów. Macie może jakieś rady jeżeli był już taki temat przepraszam najmocniej nie znalazłem ale również prosiłbym o linka do zapoznania. Dodam że jak auto sie nagrzeje to zaczyna równo pracować i nie ma problemu jedyną rzeczą którą zauważyłem ze jest w nim zrobiona to odłączony zawór egr wcześniej jak auto nie miało problemów to tylko puszczał zaraz po odpaleniu czarnego bąka. Prosze o jakieś informacje i zgóry dziękuje


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB