T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 10 września 2012, 18:28 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 10 września 2012, 16:31
Posty: 4
model: syncro
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam I pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Zakupiłem w tym roku t4 syncro. Niestety był dość mocno zniszczony przez wcześniejszych właścicieli. Mechanicznie doprowadziłem go już do stanu używalności. Choć jeszcze sporo pracy przede mną...

Piszę do was w takiej sprawie wydaje mi się że przełącznik pokazany na zdjęciu ma kilka ustawień związanych z napędem nie wiem jakich. (poprzedni właściciel nie potrafił mi pomóc) czy ktoś ma takie coś u siebie i mógłby opisać co powinno się dziać na poszczególnych ustawieniach

Nie wiem jeszcze puki co czy napęd 4x4 działa tym bardziej że po pociągnięciu przełącznika żadna z diod obok sterownika się nie zapala. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam



Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 10 września 2012, 20:27 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 marca 2011, 14:41
Posty: 106
Lokalizacja: małopolska / Skawa
model: Multivan
silnik: 2.5 TDi

Podziękował: 15 razy
Pomógł: 5 razy
ten cycek zalącza blokada tylnego dyfra przewód idzie do takiej białej puszki takie podciśnienie załacza blokade w dyfrze . Ten plastikowy biały element posiada też wtyczkę chyba dwu piniową ja wszystko jest ok to po pociągnieciu tego cycka powinna zaswiecic zielona dioda na panelu chyba ze coś nie łaćzy albo dioda spalona raczej nie będzie coś łaczyć.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 11 września 2012, 13:54 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 10 września 2012, 16:31
Posty: 4
model: syncro
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Styki mogą być zasmarowane większość już poczyściłem do tego jeszcze nie dotarłem jak w najbliższym czasie się za to zabiorę to dam znać co było.

Co do tego "cycka" to przy oglądaniu auta sprawdzałem go i faktycznie po pociągnięciu zapalały się zielone diody ale jest ich 3 i zapalały się po kolei w trakcie wyciągania przełącznika. Myślałem że są to 3 ustawienia napędu tylko nie wiem jakie. Co oznaczają zapalone kolejne diody? Pewnie w momencie gdy świecą wszystkie 3 będzie to wspomniana blokada tylnego mostu ale co załącza się w momencie gdy pali się jedna albo tylko 2?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 11 września 2012, 21:44 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 07:05
Posty: 335
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
model: multivan syncro
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 26 razy
"Cycek" ma dwa położenia - wciśnięte /wtedy blokada tylnego dyfra jest rozłączona/ i wyciągnięte /blokada załączona, a dioda się świeci/. Ani w życiu realnym ani w książce obsługi czy napraw nie spotkałem się z trzema diodami jako kontrolkami załączonej blokady w T4. Ale taką samą plakietkę z trzema diodami miały T3 syncro. Tam w niektórych wersjach bywały dwie blokady - z przodu i z tyłu - i odpowiednio zaświecały się kontrolki włączenia. Była też wersja, bardzo rzadko spotykana, z rozłączanym napędem na przednią oś. Tam stały napęd był na tył, a przód był dołączany i ta środkowa kontrolka informowała o załączonym napędzie przedniej osi. Ale światełka to tylko światełka, sprawdź czy wyciągnięcie "cycka" rzeczywiście powoduje blokadę dyfra - i czy wciśnięcie blokadę rozłącza.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 16 września 2012, 21:24 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 10 września 2012, 16:31
Posty: 4
model: syncro
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dzięki jak tylko uda mi się to wszystko posprawdzać to opisze aczkolwiek pojawił się problem z moim t4 więc może to troszke potrwać zanim usunę usterkę...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 21 września 2012, 12:45 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 31 grudnia 2010, 02:47
Posty: 449
Lokalizacja: DW
model: Westfalia
silnik: ACV

Podziękował: 10 razy
Pomógł: 28 razy
http://www.t4-wiki.de/wiki/Differential_%28Syncro%29 wyraźnie są trzy diody :)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 7 grudnia 2012, 22:34 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 20:29
Posty: 129
Lokalizacja: Poznań
opis: rocznik 1995
model: T4 Multivan Syncro
silnik: 2.4D ABB

Podziękował: 14 razy
Pomógł: 9 razy
Kolego ukszu, pamiętaj że ten cycek,to nie jest żadne załączanie napędu.
Napęd na tylną oś jest załączony na stałe poprzez sprzęgło wiskotyczne,ale faktycznie dużo nie wtajemniczonych ludzi (łącznie również z moim poprzednim właścicielem) wyciąga taki mylny wniosek.
Jest to włącznik blokady tylnego mechanizmu różnicowego i powinien być włączany tylko w ekstremalnych sytuacjach a po przekroczeniu 40 km/godz powinien włączyć się ostrzegawczy brzęczyk nakazujący jej wyłączenie. Blokady nie powinno się włączać skręcając na przyczepnej nawierzchni,tylko jeśli jest konieczna, na śliskiej.
W VW T4 powinna zapalać się tylko jedna lampka oznaczona na tylnym moście, reszta jest nieczynna a miga podczas załączania,bo pewnie przekaźnik przez chwilę podaje na nie napięcie.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB