T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 10:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 31 stycznia 2024, 00:25 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2016, 23:42
Posty: 7
model: T4 multivan
silnik: 2,5 TDI

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Koledzy!
Mam taki "pomysł" żeby do swojego Syncraka (2,5 tdi ACV) zamontować przekładkę VR6 z Eurovana.
Wiem, wiem co powiecie - fanaberia <ziew>

Ale na nieświadomce powstało większość przełomowych innowacji tego świata więc w sumie mam w nosie krytykantów
Ale już kreatywnych krytyków zapraszam do rozważań:

Otóż moja T4 służy do podróży - zwykle dalekich. Mieszkam w niej wtedy i odważnie wjeżdżam w każdą "dziurę". Krótko mówiąc brakuje mi mocy....
Zarówno na przelotach - załadowane do podróży auto waży pod 3 tony więc pali duuuużo powyżej 12 litrów szczególnie w górach, mam skrzynie EFA - czyli mocne ale krótkie biegi - prędkość przelotowa to 100km/h, jak i "w terenie" brakuje mocy.

Wymyśliłem, że skoro były VR6 w T4-czwórkach to czemu nie pożenić tego ze skrzynią z Sharana 4x4 (najlepiej automatem) i połączyć ją z mostem od tego samego Sharana. jak widzę w fiszkach VAG obudowy mostów z konkretnych rocznikach są takie same w Busach jak i w Vanach. Chodzi o 02D 525 230A

W sumie nie wiem czemu tego jeszcze nie słyszałem znając nasze (Polaków) umilowanie do kombinowania podobnych swapów w każdym innym modelu auta....?
Niech mi to ktoś mądrzejszy wybije z głowy sensownymi argumentami technicznymi. I proszę, bez banałów o spalaniu i ciężkiej pracy <06>

Proszę mnie odesłać jeśli podobny wątek już tu był... Wydaje mi się, że przekopałem się przez większość .... Ale jak mówiłem - na pewno nie jeden marzę o moim Syncro z komfortem amerykańskiego cruisera...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 31 stycznia 2024, 15:41 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 20 listopada 2023, 18:03
Posty: 59
Lokalizacja: TLW
model: Multivan T4
silnik: 2.5TDI ACV

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 12 razy
Taka przekładka będzie kosztować więcej niż podniesienie mocy w ACV, plus samo znalezienie silnika, który będzie spełniał wymagania to ogromny problem, nie sztuką jest kupić "coś" na palecie...
Druga sprawa piszesz o terenie, modyfikując ACV będziesz miał dużo większy moment obrotowy, co naprawdę może dać dużo!


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 31 stycznia 2024, 16:48 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12307
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 327 razy
Pomógł: 1042 razy
Jeśli powiesisz haldexa to ma to prawo działać ale tutaj nic nie będzie pasować. Wszystko trzeba produkować. Jeśli nie masz zaplecza warsztatowego i sam nie będziesz tego robić to radziłbym porzucić pomysł.


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 3 lutego 2024, 00:01 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2016, 23:42
Posty: 7
model: T4 multivan
silnik: 2,5 TDI

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Super się cieszę z tych odpowiedzi.
W sumie to moje pytanie dotyczyło wykonalności. W sensie technicznym....
Jakieś tam pojęcie o mechanice mam ale nie doświadczenie - są tu magicy, którzy swoimi swapami mogliby onieśmielić inżynierów, którzy to rysowali w fabryce.
Wiem, że w temacie "terenówki" albo "amerykańcy" to takie przeróbki wciągaja nosem więc .....

A czemu Haldex tak a LSD nie????? tak przy okazji pytam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB