T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 19:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 09:39 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 21 listopada 2013, 13:49
Posty: 7
model: multivan
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
opowiem historyjke na początek.

kupiłem teczke jakoś w styczniu/lutym, wszystko haraszo.

przed wyjazdem na urlop ( kilka tyś km ) stwierdziłem, że trzeba zobaczyć jak tam kompresja itd, tak żeby wiedzieć czym jade.

no i tak się stało, wtryski out.. kompresja bardzo dobra 33-34 na każdym garze. wtryskiwacze miały lekki rozrzuć ciśnień 100-140 bar, więc decyzja dobra zrobimy wtryski jak wrócę z urlopu bo nie ma teraz takiej potrzeby pilnej.

urlopik ciach bach wszystko ok, żadnych problemów, spalanie w trasie niecałe 7 litrów. :)

wrócilem z urlopingu i do warsztatu.. z przypomnieniem że wyjmujemy wtryski i robimy.. 4 wykręcone a 1 się nie chciał wykręcić, zapiekł się, decyzja że trzeba zrzucić glowice i wtedy się wtryska wykręci bo "się ciągnie" i lepiej nie szarpać.

jak już głowica zwalona to przy okazji wszystkie uszczelniacze, rozrząd, pompa wody, paski, szklanki, prowadnice, + kompletna obróbka głowicy no i montage.

po złożeniu tego do kupy silnik chodzi glośniej, kuleje lekko wrrrrrrr.... kazali jechać do dieslowców, pojechałem stwierdzili, że nie chodzi dobrze więc trzeba wyjąć wtryski i sprawdzić... ok sprawdzone są kryształ... ale na wszelki wypadek zmienimy końcówki tak, żeby było 100%... zamontowane i nadal kuleje, no to wyjmujemy pompe i sprawdzamy, pompa sprawdzona i niby super, kąty super, rozrząd super a silnik dalej kichowato chodzi, lekko ale denerwująco szarpie przy 80 km/h na V biegu.

diagnoza dieslowców, że ci co robili motor coś zepsuli, więc wracam do warsztatu i mówie, pompa 100%, wtryski 100% coś wam się nie udało.. no to ok ponowna rozbiórka silnika, weryfikacja, planowanie, znowu kilka uszczelek, śruby itd itd.... i okazało się że oni wszystko na 100% ok... więc reklamacja nie uznana znowu trzeba było zapłacić.

wziąłem sprawy we własne ręce i kupiłem wtryskiwacze drugie, żeby zobaczyć, czy będzie jaka kolwiek zmiana pracy silnika jak zmienie na drugi całkiem inny komplet...... nie ma żadnej różnicy w pracy silnika....

jedyne na co jeszcze teraz obstawiam to pompa wtryskowa, lub jej złe ustawienie, mimo zapewnienia 2 warsztatów diesel, że jest dobrze, ale jak jest dobrze jak jest źle.....

tak więc reasumując, było dobrze chciałem idealnie a wyszło fatalnie :(

dotychczas poniesione koszta:

pierwsza rozbiórka silnika z częściami itp itd 3600 zł
warsztat dieslowców nr1 - sprzewdzanie montaże demontaże regulacje, - 1400 zł
warsztat diesel nr2 - sama diagnoza sprawdzenie - 200 zł
druga rozbiórka i odrzucenie reklamacji - 1600 zł


tak więc wydałem około 7000 !!!!!!! zł i mam gorzej niż miałem :(

teraz moje pytanie czy ktoś z okolic trójmiasta potrafi mi to G naprawić ?? przypuszczam, że to coś z pompą wtryskową... a nie mam już siły

dodam że w czerwcu potrzebuję ten wóz sprawny aby dojechał na nordkaap i spowrotem.

Pojazd: T4 multivan 93 rok, 2,4 AAB.

pomocy !


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 10:37 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 października 2013, 08:30
Posty: 281
Lokalizacja: 3miasto
opis: VW T5 Transporter 2.5TDI 131km
model: Transporter
silnik: 2.5TDI 131km

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 14 razy
bbchaos - ja się stołuję u Roberta w sopocie na niepodległości - niedaleko starej komendy, aktualnie stoi moja caravella u niego i jest zmiana silnika. Generalnie chłopaki robią mi już któreś auto w ciągu cirka 5lat, i choć się nie śpieszą, to jak zrobią to działa to na lata.

Robią porządnie, i tanio - jak nie potrzebujesz faktury. Tylko czas często im przecieka przez ręce. Mój stoi juz 3 tygodnie niestety :/


_________________
---
Był VW T4 Caravelle 2.4D 78km
Jest VW T5 Transporter 2.5TDI 131km


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 10:39 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 21 listopada 2013, 13:49
Posty: 7
model: multivan
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
3 tygodnie to by było pięknie.. mój stał od 25 września.... zabrałem przedwczoraj !!!!!

a możesz mi dokładny adres zapodać, to bym podjechał i się popytał co oni na to


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 10:56 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 października 2013, 08:30
Posty: 281
Lokalizacja: 3miasto
opis: VW T5 Transporter 2.5TDI 131km
model: Transporter
silnik: 2.5TDI 131km

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 14 razy
54.436434,18.560138

Wrzuć w maps.google.pl - nie sugeruj się tym oznaczeniem na mapie. Motory były kiedyś :)


_________________
---
Był VW T4 Caravelle 2.4D 78km
Jest VW T5 Transporter 2.5TDI 131km


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 11:01 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 21 listopada 2013, 13:49
Posty: 7
model: multivan
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
aaa wiem gdzie to :) wcześniej maciek pokorski tam motocykle robił, a jeszcze wcześniej oliver molnar tam dłubał samochody ;)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 12:25 
Offline
nadteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 23:05
Posty: 1032
Lokalizacja: Powiat żuromiński,woj. Mazowieckie
model: T4
silnik: ACV ,AXG

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 37 razy
Ciekawe Twoja historia, kolego.
Kiedys jak kupowalem silnik 2,4D to mi mowili ze rozebrac i zlozyc silnik 2,4D to jakby rozkroic czlowieka.Czy bedzie z nim wszystko ok ?
Mimo wszystko wspolczuje Tobie ze masz jeszcze sily i nerwy na to wszystko.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 16:27 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 21:23
Posty: 355
model: T4
silnik: 1.9 TDI (1Z)

Podziękował: 4 razy
Pomógł: 9 razy
Jeśli podejrzewasz pompę wtryskową to możesz podjechać do Pezala na Miałkim Szlaku (wylot na Warszawę, przed Rafinerią jeszcze). Robiłem u nich uszczelnienie i regulację i byłem zadowolony. Tani nie są, ale robią dobrze - taka jest moja opinia przynajmniej.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 23 lipca 2014, 16:12 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 22 czerwca 2014, 20:07
Posty: 109
model: T4 multivan
silnik: 2.5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
I jak się skończyła historia udało się zrobić ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 6 października 2014, 17:43 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 02:20
Posty: 1
model: multivan
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam.
Podłącze się do tematu.
Ja również przymierzam się do większej naprawy tego co znajduje się pod maską mojego multivana z 93 roku.

Mój silnik chleje nieprawdopodobne ilości oleju(jak mu przygazuje to i 5l/1000km), poza tym chodzi bardzo głośno i ogólne wrażenie jest takie, że długo już nie pociągnie. Nie ma się co dziwić - na liczniku jest 400 000 km, a ile w rzeczywistości tego nikt nie wie.
Czytając historie kolegi powyżej, zostałem przekonany o tym że po prostu kupie z allegro zregenerowany silnik ( http://allegro.pl/nowy-silnik-vw-t4-2-4 ... source=mlt ).

U mnie jednak kolejnym problemem jest skrzynia biegów. Przy ruszaniu charczy strasznie i wydaje z siebie jakiś taki metaliczny dźwięk (olej wymieniłem, nic nie dało. Ten stary nie wyglądał wbrew pozorom jak błoto, tylko miał konsystencje i kolor bardzo podobny do nowego oleju). Chyba nie mam zaufania do używanych skrzyń z allegro więc pytanie czy znacie w okolicy jakiś warsztat zajmujący się regeneracją skrzyń?
Pytanie czy to w ogóle się opłaca i czy to ma jakiś sens ?

p.s. Cieknie mi też duży szyberdach z tyłu - uszczelka na łączeniu jest w kiepskim stanie. Cieknie również lewa przesuwana szyba. Czy jest jakiś warsztat w Trójmieście do którego można podjechać w kwestii cieknących uszczelek ?

z góry dzięki,


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 6 października 2014, 20:49 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Co do tego silnika z allegro to nie ma sensu się pakować w 2.4d za taką kasę. Za 5k można już kupić kompletny swap na 2.5tdi acv


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 7 października 2014, 09:35 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 października 2013, 08:30
Posty: 281
Lokalizacja: 3miasto
opis: VW T5 Transporter 2.5TDI 131km
model: Transporter
silnik: 2.5TDI 131km

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 14 razy
Wiesz... pogadaj z ludźmi z forum, zawsze pewniejsze niż zakupy na allegro. Natomiast co do regeneracji skrzyni w koło pruszcza jest firma, ale woła koło 2tyś za regenerację + często jeszcze części. Więc nie wiem czy się to opłaca. Ja stwierdziłem, ze wstawiam kupioną używaną i wyszło trochę ponad połowę tych kosztów.


_________________
---
Był VW T4 Caravelle 2.4D 78km
Jest VW T5 Transporter 2.5TDI 131km


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 25 czerwca 2015, 01:23 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2015, 17:53
Posty: 4
Lokalizacja: Sopot
model: T4 1996 High Roof
silnik: 2.5 TDI 102KM

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Zgodnie z tematem: Polecam warsztat na ul. Gajowej 15 w Rumi "Józef Ruchniewicz - Mechanika Pojazdowa". Fantastyczny fachowiec, zna w t4 wszystko (sam jedną jeździ), jest "portem macierzystym" dla naszego transportera. Dostał nawet certyfikaty jakości i przeszedł z najwyższą notą badanie "tajemniczego klienta" (klient przyjeżdża i zamawia usługę i ocenia jak jest wykonywana bez wiedzy wykonującego)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB