T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 17:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 6 listopada 2016, 22:33 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 19:42
Posty: 16
model: caravelle
silnik: 2,5tdi 102km

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Czuję się zobowiązany żeby ostrzec wszystkich forumowiczów przed warsztatem specjalizującym się w "naprawach" automatycznych skrzyń biegów Autotransmisja mieszczącym się w Jankach pod Wa-wą.
Miałem nieprzyjemność współpracować z tymi ludźmi.
W skrócie sprawa przedstawiała się następująco:
Zgłosiłem się do ww. warsztatu z niesprawną skrzynią. Niesprawność plegała na rozłączaniu napędu na biegach 3 i 4. Błąd zczytany VAGiem - 192. Po 3-4dniach dostałem telefon z warsztatu z wiadomością że auto jest sprawne i można odbierać. Auto odebrałem zostawiłem 6200pln. Po przejechaniu 180km pojawiły się uślizgi tzn. przy danej prędkości na danym biegu auto potrzebowało 600-1000obr/min więcej i po zdięciu nogi z gazu obroty spadały do 700-800 czyli tak jak na biegu jałowym. Diagnoza VAGiem błąd 192 znów aktywny. Więc z powrotem na warsztat i mówię jak jest. Zdziwiona mina ale ok zobaczymy. Po 3 dniach wiadomość że auto gotowe. Ponoć z Holandii przysłali im niewłaściwy konwerter (od benzyny mi założyli za pierwszym razem). Samochód odebrałem nic nie płacąc bo ich błąd że nie sprawdzili itp. Po około 120km znów ślizganie i błąd na komputeraze(ten sam). Wiec znów na warsztat. Gość stwierdził że skrzynia jest ok i że to może być coś z silnikiem co powoduje ten błąd i że on ma zaprzyjaźniony warsztat itd. i oni mogą to sprawdzić. Zgodziłem się. Znaleźli błąd wtryskiwacza - usunęli auto sprawne - do odbioru. Auto odebrałem oczywiście w tym drugim warsztacie 500pln zostawiłem. Niebawem te same objawy wystąpiły ponownie. Więc znów do Janek i zdziwiona mina "pana skrzynki" ale wziął samochód na warsztat podając za prawdopodobną przyczynę niesprawność zaworu lock-up. Niebawem wiadomość auto zrobione można zabierać. historia powtórzyła sie jeszcze 2razy. Naprawy polegały ewidentnie na podmianie kolejnych elementów na chybił/trafił za każdym razem oddając auto oznajmiano mi że jest sprawne. Niestety do samego końca nie uporali się z problemem. Nerwów mi brakło i zagroziłem im pozwem do sądu. Niestety z przyczyny takiej że nie mieszkam na stałe w Polsce do sprawy nie doszło <w>
Drogo mi przyszło zapłacić za tę wiedzę którą wam tu przekazuję więc skorzystajcie z niej i omijajcie Autortansmisja - Janki szerokim łukiem i odradzajcie to miejsce znajomym.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 6 listopada 2016, 23:02 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 listopada 2015, 13:59
Posty: 3360
Lokalizacja: Warszawa
model: T4 Multivan '95
silnik: 2.4D AAB
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 223 razy
Pomógł: 223 razy
Tak generalnie nic specjalnego choć współczuję. Poziom kultury techniczne w warsztatach samochodowych systematycznie spada i prawdziwi myślący fachowcy to już rzadkość. Ktoś Ci tę Autransmisję polecił, czy ot tak podjechałeś bo Ci się szyld spodobał? Chyba nieprzypadkowo dużo dyskutuje się tutaj na temat zamiany automatu na manual.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 6 listopada 2016, 23:22 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 19:42
Posty: 16
model: caravelle
silnik: 2,5tdi 102km

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Z polecenia w sumie to było tyle że po moich doświadczeniach jestem gotów wysnuć wniosek taki że jak zabawa w wymianę podzespołów na chybił/trafił się powiedzie to faktycznie można być zadowolonym bo terminy krótkie - jak mówią że auto będzie za 2 dni do odbioru to jest za 2 dni do odbioru. No i Pan Jerzy w gadce jest poprostu "przeekspertem" gość nie do zagięcia a już na pewno nie do przegadania (zwłaszcza dla kogoś kto nie zajmuje się naprawą skrzyń na codzień) można odnieść wrażenie że jak jego rówieśnicy lepili babki z piasku to on już dłubał w automatach.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 13 listopada 2016, 15:20 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:42
Posty: 1128
Lokalizacja: Ursus
model: T4 Multivan
silnik: 2.4D AAB

Podziękował: 21 razy
Pomógł: 80 razy
Od lat słyszałem dobre opinie o warsztacie w Nadarzynie, miałem tam nawet pojechać ale sam wymieniłem olej i filterek


_________________
Jeśli chcesz dojechać daleko, musisz jechać powoli.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 13 listopada 2016, 20:17 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 października 2014, 19:03
Posty: 167
Lokalizacja: Łęczyca
model: VW T4 holenderka
silnik: 2.5 ACV

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 13 razy
Jedź do Midparts w Wawie. Właściwie jedna z niewielu porządnych firm, tanio nie będzie ale jest dobrze i z gwarancją.



05-090 Raszyn (k. Warszawy)
ul. Aleja Krakowska 113B
Części do skrzyni automatycznej i komputery:
Telefon/fax +48 (22) 867 89 77, 668 42 11
Serwis i naprawa skrzyni :
Kom. 604 497 640


_________________
Jest: VW T4 2001 - 2.5 TDI / VW T4 1995 1.9 TDI - 1Z /LONG Był: VW T4 1991 1.9D - 1X


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 19 listopada 2016, 18:03 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 19:42
Posty: 16
model: caravelle
silnik: 2,5tdi 102km

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Mnie temat już nie dotyczy. Caravelle z automatem ogarnąłem w innym warsztacie. A poza tym zamieniłem ja na inną w manualu.

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 2 marca 2017, 15:00 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 listopada 2015, 13:59
Posty: 3360
Lokalizacja: Warszawa
model: T4 Multivan '95
silnik: 2.4D AAB
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 223 razy
Pomógł: 223 razy
Victus napisał(a):
Od lat słyszałem dobre opinie o warsztacie w Nadarzynie, miałem tam nawet pojechać ale sam wymieniłem olej i filterek
Sylwku, masz jakieś konkrety? Bo Wujek Gugiel znajduje co najmniej dwa warsztaty automatyczno-skrzyniowe w Nadarzynie:

http://www.ediparts.pl
i
http://www.autoprecyzja.pl

przy czym lepsze wrażenie robi strona www tego pierwszego.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 3 marca 2017, 05:14 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): piątek, 12 sierpnia 2011, 09:55
Posty: 651
Lokalizacja: Działdowo
opis: Elektronika nade wszystko - Touran i A3 :)
model: T4
silnik: 1Z

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 35 razy
Te skrzynie automatyczne i ich naprawa to jedna wielka bajka - jesli chodzi o tzw proste skrzynie biegów typu 4hp , 5hp19 . Ja robiłem 1 raz sam u siebie skrzynię tiptronic quattro ... Wg specjalisty koszt naprawy ok 4 do 5 tyś ... Uszkodzona panewka na pompie olejowej , pompa olejowa , konwerter , tarczki itp itd ... Mając troszkę oleju w głowie kanał i czas można samemu skrzynię rozebrać i złożyć . Bo jestem tego przykładem . U siebie zmieniłem panewkę , pompę olejową i wyczyściłem płytę zaworową i wymieniłem gumki na zaworach . Koszt jakie poniosłem to ok 500 zł za części plus olej i filtr oleju więc całość jakiś 1000 zł . Efekt - 1300 km zrobione i jest lalka . Zaglądam co 2 dzien sprawdzić czy jest poziom oleju bo gdyby było coś nie tak olej by spylił ...Nawet gdyby konwerter był padnięty to do mojego chrząszcza taki konwerter to koszt 1300 zł więc dalej jest to odległa cena do tego co na warsztacie mi powiedzieli ... większość usterek w skrzyniach to wina starego oleju + zapychanie się płyty zaworów , nieszczelność gumek na płycie i dlatego jest niskie ciśnienie w układzie a to powoduje złe działanie konwertera lock up nie działa wtedy jak trzeba ...
Pozdrawiam.
Automatu nie należy się bać - bać się trzeba serwisów gdzie walą w .....
Kris


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 marca 2017, 04:20 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:42
Posty: 1128
Lokalizacja: Ursus
model: T4 Multivan
silnik: 2.4D AAB

Podziękował: 21 razy
Pomógł: 80 razy
Adampio napisał(a):
automatyczno-skrzyniowe w Nadarzynie:
http://www.ediparts.pl
przy czym lepsze wrażenie robi strona www tego pierwszego.

Ediparts,
jeden z pracowników odszedł i założył konkurencyjną firmę auto precyzja


_________________
Jeśli chcesz dojechać daleko, musisz jechać powoli.



Za ten wpis autor Victus podziękował: Adampio (niedziela, 12 marca 2017, 07:18)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 marca 2017, 07:19 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 listopada 2015, 13:59
Posty: 3360
Lokalizacja: Warszawa
model: T4 Multivan '95
silnik: 2.4D AAB
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 223 razy
Pomógł: 223 razy
To dobrze wydedukowałem :)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB