T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 10:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: dobór lakieru
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 16 marca 2011, 09:54 
Witam.Robie sobie zaprawki w moim busie i chcąc odczytac mój kolor poszedlem do salonu VW i po vin-ie odczytali mi kolor busa biało-szary 902.Teraz mam pytanie czy taki lakier dostane w spraju w sklepach z farbami?czy musze isc zeby mi dobrali? Zaznaczam ze poprawki sa niewielkie i chce to pociagnac sprajem pod kolor i ladnie wypolerowac.


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 16 marca 2011, 10:13 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Dostaniesz w ASO. Do wyboru spray lub pojemniczek z pędzelkiem.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 16 marca 2011, 11:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7424
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 71 razy
Pomógł: 800 razy
podajesz kod VW lakieru i w każdym sklepie powinni dorobić zarówno w puszce jak i w spreyu (choć nie we wszystkich spray zrobią ), ja tak robiłem


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 16 marca 2011, 11:42 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 22:59
Posty: 571
Lokalizacja: Dolny Śląsk
model: Multivan
silnik: 1.9 TDI / AHU

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 23 razy
Tak jak Kenobi radzi idź do mieszalni, wg numeru to dobiorą ci do nowego auta z salonu.
Auto stoi na zew. lub w garażu, zima lato itp, każde jest inaczej użytkowane więc w danym roczniku ten sam lakier na dwóch różnych autach będzie miał inny odcień.
W mieszalni będą dobierać z wzornika przykładanego do auta oraz naleją ci wedle życzenia w puszkę, spray lub pojemnik z pędzelkiem.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 10:18 
dostalem lakier w spraju w zwyklym sklepie z farbami wlasnie zamiennik oryginalu i powiem wam ze jak pryslem w paru mijscach to na drugi dzien nie wiedzialem gdzie robilem zaprawki idealny zamiennik a kosztowal mnie 34zł/400ml


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 10:19 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 07:30
Posty: 308
model: był MIXT
silnik: ACV

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 12 razy
JOHNSON napisał(a):
dostalem lakier w spraju w zwyklym sklepie z farbami wlasnie zamiennik oryginalu i powiem wam ze jak pryslem w paru mijscach to na drugi dzien nie wiedzialem gdzie robilem zaprawki idealny zamiennik a kosztowal mnie 34zł/400ml

Jakiej firmy ten lakier?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 12:24 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 16:52
Posty: 405

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 8 razy
JOHNSON napisał(a):
dostalem lakier w spraju w zwyklym sklepie z farbami wlasnie zamiennik oryginalu i powiem wam ze jak pryslem w paru mijscach to na drugi dzien nie wiedzialem gdzie robilem zaprawki idealny zamiennik a kosztowal mnie 34zł/400ml
po czasie się uwidoczni masakrycznie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 12:33 
Żybis a po czym tak sądzisz? mam doswiadczenie w malowaniu sprajem i wiem ze jezeli jest troche inny odcien jak oryginal to owszem powstanie dookola malowania ciemniejszy znak a jak takim samym kolorem to jak do tej pory nic nie widac jak narazie minely dwa tyg i nic a nic nie polerowalem jeszcze.


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 12:56 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 20:36
Posty: 243
Lokalizacja: Twardogóra Dolnośląskie
model: t5 Multivan
silnik: 2.5 174

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy
Koledzy a gdzie w 4 moge znaleźć nr lakieru


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 13:02 
darek123 napisał(a):
Koledzy a gdzie w 4 moge znaleźć nr lakieru

Podobno gdzies na tabliczce jest ale tylko tak slyszalem,najlepiej idz do VW podaj nr VIN i podadza Ci nr lakieru potem idziesz do sklepu z lakierami i oni w katalogu po oryginale znajda Ci zamiennik.


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 13:06 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12277
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 325 razy
Pomógł: 1035 razy
darek123 napisał(a):
Koledzy a gdzie w 4 moge znaleźć nr lakieru
Dokładnie jest na wlepce w aucie, gdzie ona jest poszukaj, było


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 13:12 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 74 razy
Pomógł: 280 razy
Na naklejce pod skrzynką bezpieczników..


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 15:20 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 16:52
Posty: 405

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 8 razy
JOHNSON napisał(a):
Żybis a po czym tak sądzisz? mam doswiadczenie w malowaniu sprajem i wiem ze jezeli jest troche inny odcien jak oryginal to owszem powstanie dookola malowania ciemniejszy znak a jak takim samym kolorem to jak do tej pory nic nie widac jak narazie minely dwa tyg i nic a nic nie polerowalem jeszcze.


Szczerze jeszcze nigdy nie widziałem sprayem tak zaprawki zrobionej żeby śladu nie było a wrecz to wyglądało dramatycznie i dlatego tak sądzę , może jednak Ty robisz to dobrze , nie wiem ale tylko mówię co widziałem , na tej podstawie.

może załóż temat i opisz od podstaw ze wszystkimi szczegółami jak to robiłeś to jak sądzę wszystkim to dużo pomoże w samonaprawach swego auta.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 17 czerwca 2011, 22:37 
CD38 napisał(a):
JOHNSON napisał(a):
dostalem lakier w spraju w zwyklym sklepie z farbami wlasnie zamiennik oryginalu i powiem wam ze jak pryslem w paru mijscach to na drugi dzien nie wiedzialem gdzie robilem zaprawki idealny zamiennik a kosztowal mnie 34zł/400ml

Jakiej firmy ten lakier?

lakier firmy MOTIP


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lipca 2012, 22:17 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9354
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Aby nie zakładać nowego tematu , orientuje się ktoś czy jest gdzies we Wroclawiu lub gdzies w okolicy mieszalnia lakierów która robi natryski próbne aby jak najlepiej dobrac odcień ?? Wiem ze są takie mieszalnie ale wszystkie jakie namierzyłem to daleko od wrocka , moze ktoś z Wrocławia lub okolic korzystał z takich mieszalni ?? Muszę dobrac odcień koloru srebrnego do ktorego nie mam kodu lakieru , wszędzie gdzie dorabiają na podstawie kodów jakiś zblizonych odcieni wychodzi zwykle spora róznica w odcieniu. Jestem skłonny nawet więcej zapłacic za lakier ale aby go raz a dobrze dobrali i nie było wielkiej róznicy po pomalowaniu na nadwoziu zaprawek kilku....


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lipca 2012, 22:23 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
jak nie masz naklejki to tyrknij do serwisu VW - ja tak zrobiłem bo nie byłem pewien i też naklejki nie mam. Po numerze vin gościu mi podał bez najmniejszego problemu. Dzwoniłem do VW w krakowie.

JOHNSON - a dobierałeś wg kodu koloru czy dobierali ci po odcieniu ???


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lipca 2012, 22:28 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9354
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Kod oryginalnego lakieru nie wchodzi w gre poniewaz jest całkiem inny. Dlatego musi to byc dobra mieszalnia która dobierze na zasadzie "prób i błedów". Lakiernik mi dorabiał lakier juz i dorobił idealnie ale to jest warsztat blacharko-lakierniczy który dorabia lakier tylko w przypadku kiedy robią jakies naprawy blacharskie pojazdów które pózniej musza pomalować. Nie chcą sie bawić w dorabianie samego lakieru na zamówienie i poradzili mi aby szukac takich własnie mieszalni bo podobno są takie.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lipca 2012, 22:30 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
no to mnie zmartwiłeś. Muszę poprawki porobić na łączeniu blach po lewej stronie budy i na progach. Progi pal licho, ale na łączeniu (tam gdzie silikon idzie) to musi być perfekt - no to kiepsko - myślałem że po kodzie dobiorę


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lipca 2012, 22:36 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9354
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
notri napisał(a):
no to mnie zmartwiłeś. Muszę poprawki porobić na łączeniu blach po lewej stronie budy i na progach. Progi pal licho, ale na łączeniu (tam gdzie silikon idzie) to musi być perfekt - no to kiepsko - myślałem że po kodzie dobiorę



No to widzę ze robisz to samo co ja , u mnie ten kit na łączeniu pękł i zasmarowałem innym bardziej elastycznym w tych rowkach. Mam teraz dwa takie paski wzdłuz od rantu gdzie wytłoczki szyb są do progu w ciut ciemniejszym odcieniu. Niby z daleka tego nie widać i najwazniejsze ze woda nie bedzie leciała w te pęknięcia ale jakby sie dało dorobic idealnie , lub bardzo podobnie lakier to byłoby jeszcze lepiej. I dlatego szukam mieszalni gdzie dobierze mi tak jak mi dobrali przy malowaniu jednego elementu ze totalnie nie widać róznicy w odcieniu. Wsumie az tak mi to nie przeszkadza bo jak do tej pory mało kto to zauwaza , a w słońcu ten odcien lakieru którym malowałem staje się identyczny to jednak jak zaczyna cień padać jest ciemniejszy.... A mam pamiątkę na tylnych drzwiach od przyczepy jak mi uderzyła w drzwi i sznyte zrobiła i tez bym to zamalowal tak zeby widac nie było za bardzo z chęcią.... Jeszcze tez moze bede miał nową listwę pod reflektorową z otworami pod spryskiwacze i jak bede ja malował to tez fajnie by było jakby odcień się za bardzo nie róznił od reszty auta... no chyba ze nie dorobi mi nikt tak lakieru to poświęce tą listwe co mam i otwory wywierce w niej... ale troche szkoda mi jej choc z drugiej stroniy nie mam zamiaru demontowac sprysków juz jak je zamontuje...

Tym samym lakierem malowałem progi po konserwacji barankiem co robiłem zaprawki na tym łaczeniu i na progach jako całosci nie widać róznicy w odcieniu az tak bardzo , ale na tym lączeniu juz widać...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lipca 2012, 23:01 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
Sterciu , ale nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Wiem że ty kodu nie masz - ja do swojego mam !!! mimo tego nie dobiorę ???


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB