T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 23:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 31 października 2013, 11:13 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 31 października 2013, 10:28
Posty: 57
Lokalizacja: zachodniopomorskie
model: VW Transporter 1998
silnik: 2.8 VR6/140KM

Podziękował: 33 razy
Pomógł: 4 razy
Po pierwszy: oto mój pierwszy post więc zgodnie z regulaminem (ale gdyby tam nie było i tak bym się przywitał): Witam wszystkich bardzo serdecznie!

O mnie: 38 lat, informatyk, wielkie zainteresowanie motoryzacją ale technicznie niezbyt doświadczony, uczący się mechanik-amator :-)

O aucie: VW T4 Multivan 1992r. 2.5 Benzyna+LPG 110KM automat, 215tys km, kupiony w marcu 2013r.

W czym tkwi problem: Próbuję zresetować błąd, który wystąpił w komputerze po naprawie kabli do automatycznej skrzyni biegów. Wiem że błąd tam jest, bo kiedyś taki sam problem miałem (komputer wszedł w tryb awaryjny i nie jedzie na 4. biegu). Kable do ASB są ok teraz, ale mam problem z podłączeniem jakiegokolwiek czytnika OBD. Mam przejściówkę jak na drugim obrazku na tej stronie: http://tablica.pl/oferta/elm-327-1-5-polski-interfejs-diagn-obd-can-iso-przejsciowka-obd1-CID5-ID2w4pw.html Taka przejściówka trzeba bo u mnie nie ma prawdziwej wtyczki OBD (tak jak w nowoczesnych autach) tylko są te dwa małe. Ale żaden czytnik OBD nie może się połączyć z autem. Wiem że kolega (który teraz pracuje za granicę - zonk!) kiedyś za pomocą kawałka kabla dał radę podłączyć ww. przejściówkę do mojego auta i miał połączenie.

Czy ktoś wie, w jaki sposób przerobić/podłączyć przejściówkę aby działało?


Edytowałem: Już mam połączenie ze sterownikiem w samochodzie, czyli kabel OBD II z przejściówką na ODB 1 działa, ale następny problem: Program który był dostarczony z kablem (VWTOOL) nie czyta skrzyni biegów. Otrzymuję tylko dane ze silnika, mogę np sprawdzać czy pompka paliwowa działa z poziomu laptopa, ale błędów ASB (Automatycznej Skrzyni Biegów) mi nie czyta.

Czy ktoś doradzi jaki program trze ba by ściągnąć aby móc usunąć błędy z ASB i zresetować ww. tryb awaryjny?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc lub wskazówki!


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 17 listopada 2013, 18:34 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2011, 10:17
Posty: 873
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
model: T4 Ambulans
silnik: 2.4, 2.5

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 57 razy
Można spróbować VAG COMem ale pewien jesteś że ta skrzynia ma diagnozę? Może też być tak że jest uszkodzona i nie da się z nią połączyć.
W VW jest tak że jak przyczyna błędu zniknie to błąd przechodzi do pamięci błędów sporadycznych i nie ma wpływu na działanie systemu. Po odpięci aku kasuje się całkowicie, więc skoro auto jest w trybie awaryjnym to coś jest ciągle nie tak.


_________________
Gdyby któryś z kolegów z Łodzi lub okolic chciał nieodpłatnie skorzystać z VAGa to zapraszam.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB