T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 13:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 22 marca 2015, 21:40 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2011, 18:47
Posty: 257
Lokalizacja: Zakopane
model: T4 escApAde
silnik: 2.5 TDI 102km

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 26 razy
Kenobi napisał(a):
policji jak się uprze to i wyłącznik nie przekona, bo na obecną chwilę przepis mówi, że jak jest poduszka to nie można bez względu czy ma wyłącznik czy nie

No właśnie czytałem taki artykuł gdzieś że nasze prawo nie przewiduje wyłączników poduszki i tak jak pisze Kenobi w trakcie kontroli lub nie daj Boże wypadku może być dla kierowcy to duży problem.

Jeśli chodzi o wyłączanie vagiem bądź dorobionymi wyłącznikami bo takie widziałem to w momencie wypadku masz kryminał za to...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 23 marca 2015, 00:00 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 28 listopada 2011, 13:15
Posty: 196
Lokalizacja: Nowy Targ
model: T4 Multivan
silnik: 2.5 Tdi AXG

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 7 razy
koledzy wracam pytanie z poprzedniej strony
"Koledzy, mam fotelik dla dziecka "tyłem do kierunku jazdy". Jest on montowany pasem, ale opócz tego fotelik ma dwa pasy które się wpina z przodu do podłogi jak w linku poniżej. Do fotelika są dołączne dwa pasy z uchwytami, ale nie chce ich stosować, ponieważ uniemożliwi mi to przesuwanie fotela który będzie przed fotelikiem.

Teraz pytanie - potrzebuje dorobić w podłodze dwa uchwyty na stałe - czy gwint w szynach do zaślepek jest na tyle mocny żeby można było mu zaufać, czy szynu są alu i gwint może wylecieć przy większym obciążeniu?

Czy demontaż szyn jest bardzo kłopotliwy?? - nie mogę znaleść na forum konkretów demontażu szyn. Jeśli demontaż byłby możliwy w mało inwazyjny sposób zrobiłbym dodatkowe dziury w szynie i od spodu dał dużą podkładkę, a od wierzchu uchwyt.

Ewentualnie wchodzi w gre dziura w podłodze - tylko powiedzcie mi czy przy tej operacji nie narobię czegoś czego mógłym później żałować...

link jak wygląda mocowanie fotelika

https://www.flickr.com/photos/securatot/10360320923/ "


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 23 marca 2015, 08:10 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2011, 18:47
Posty: 257
Lokalizacja: Zakopane
model: T4 escApAde
silnik: 2.5 TDI 102km

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 26 razy
szczerze to pirwaszą moją myślą jak zobaczyłem mocowanie tego fotelika jest to że bym go zmienił. Napewno nie namówiono by mnie na przerobienie auta pod to coś. z doświadczenia u mnie to foteliki cały czas routją pomiędzy teczka a forokiem zonki a o dziadkach nie wspomnę. Musi być praktycznie

Nie odważył bym się dopiąć fotelika do dorabianych mocowań !


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 23 marca 2015, 20:33 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 28 listopada 2011, 13:15
Posty: 196
Lokalizacja: Nowy Targ
model: T4 Multivan
silnik: 2.5 Tdi AXG

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 7 razy
flukem napisał(a):
szczerze to pirwaszą moją myślą jak zobaczyłem mocowanie tego fotelika jest to że bym go zmienił. Napewno nie namówiono by mnie na przerobienie auta pod to coś. z doświadczenia u mnie to foteliki cały czas routją pomiędzy teczka a forokiem zonki a o dziadkach nie wspomnę. Musi być praktycznie

Nie odważył bym się dopiąć fotelika do dorabianych mocowań !


Kolego jeszcze niedawno też miałem takie podejście, nawet znam osoby które uważają że na krótkie dystanse to wogóle im fotelik nie potrzebny... natomiast teraz jestem po dużej lekturze nt. fotelików dziecięcych i za bardzo kocham swoje dziecko żeby nie poświęcić 10 min na przełożenie fotelika z auta do auta kosztem bezpieczeństwa. Powiem czy, że na dodatek kosztował 1500zł:) Poczytaj, co o tym myśli się w SKANDYNAWII (wożą dzieci w takich fotelikach nawet do 4 roku życia) - bo fotelik jest szwedzkiej firmy. Fotelik jest rzeczywiście mało praktyczny (ja nawet auto przez niego zmieniłem...), ale tak jak już wcześniej napisałem, jestem w stanie poświęcić to 10 min nawet raz dziennie - nie raz więcej czasu tracimy na głupsze rzeczy...
Dla mnie fotelik dla MOJEGO dziecka musi być bezpieczny - w pierwszym roku życia przemierzył ponad 10 tys km. Ja rocznie robie ok 70-80 tys więc się trochę napatrze na różne akcje.

I żeby nie było, każdy ma swoje zdanie, a wyrażenie mojego nie jest atakiem na Twoją osobę (piszę to ponieważ z doświadczenia wiem że czasem z takich tematów się zaczynają głupie dyskusje...)

Wracając do mocowania, to fotelik jest mocowany PASAMI BEZPIECZEŃSTWA - natomiast pasy do których chce dorobić uchwyty są dodatkowe i dużo mniej ważne niż te pierwsze. Mają zapobiec przewróceniu się fotelika przy uderzeniu w tył auta. Pytałem kilka osób mocno siędzących w temacie fotelików i powiedzieli że nie ma żadnych przeciwskazań żeby sobie taki uchwyt dorobić. Poza tym w żadnym aucie nie ma fabrycznych mocowań do tego typu fotelików więc zawsze musisz kombinować.

Dwa ciekawe filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=WVQZMqXsTxc

https://www.youtube.com/watch?v=udSaADVtr0A


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 23 marca 2015, 20:57 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2011, 18:47
Posty: 257
Lokalizacja: Zakopane
model: T4 escApAde
silnik: 2.5 TDI 102km

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 26 razy
Dokładnie jak piszesz każdy ma swoje przemyślenia i robi jak uważa. Mam dwoje dzieci jedno 3 mc drugie 1,5 roku. Mniejszy jeździ tyłem i nosidełko ma system zapierający się o oparcie auta aby nie wywróciło się podczas uderzenia w tył. Starszy ma fotelik do przodu i jest tak przemyślane zaciąganie pasa że jestem go bardzo pewien. W twoim przypadku musisz szukać rozwiązania bo tak jak widać on musi być zapięty dodatkowo bo przy "dzwonie" jest to niebezpieczne. Życzę powodzenia.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 23 marca 2015, 21:56 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 28 listopada 2011, 13:15
Posty: 196
Lokalizacja: Nowy Targ
model: T4 Multivan
silnik: 2.5 Tdi AXG

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 7 razy
rozwiązanie na tą chwilę jest bardzo dobre (jeśli chodzi o bezpieczeństwo), ale ja chciałbym go przenieść do ostatniego rzędu, a tam nie ma do czego go zapiąć... Za kierowcą przeciąga się dołączone do fotelika pasy do podstawy fotela kierowcy i się do nich wpina fotelik.

chodzi mi o odp. na pytania:
1. Czy przy wyciągnięciu szyn jest dużo roboty - myślę że szyny powinny być mocne, skoro są do nich przyczepione tak ciężkie fotele.

2. Czy mogę wywiercić dziurę w podłodze bez większych konsekwencji??

3. Czy ktoś może testował wytrzymałość gwintu na zaślępkę w szynach .


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 28 lutego 2016, 19:32 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): środa, 29 stycznia 2014, 15:33
Posty: 926
Lokalizacja: KRAKÓW
opis: jestem piękny i mam wspaniałe mięśnie
model: CARAVELLONG
silnik: AXG 2,5TDI 151KM

Podziękował: 34 razy
Pomógł: 34 razy
Stoję właśnie przed zakupem nowego fotelika dla córki. Interesuje mnie fotelik:
1. z możliwością mocowania na isofix - do środkowego miejsca w drugim rzędzie
2. z możliwością regulacji pozycji - jazda w nocy i liczę, że pośpią dziewczyny
Aktualne wzrost i waga to odpowiednio około 100cm i 18kg.

Liczę na podpowiedzi z konkretnymi modelami używanymi i sprawdzonymi przez was w trasie.

EDIT:
Dziś mnie oświecił kolega, że ten wiek, wzrost i waga to niestety już fotelika do pozycji "leżącej" nie znajdę. Generalnie ze względów bezpieczeństwa na takie parametry tylko siedzące foteliki i raczej zapinane pasami samochodowymi nie tymi z fotelika. Muszę się wkrótce wybrać do sklepiku i pognębić "sprzedawczyków" coby się wypowiedzieli i doradzili.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 1 marca 2016, 13:18 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:09
Posty: 72
model: t4 lift
silnik: 2.5tdi

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
A czy ktokolwiek widzial moze fotele z isofix do naszych t4 mam busa z 97
roku po lifcie czy na grzybki od foteli w podlodze sa jakies fotele z isofix?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 1 marca 2016, 13:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
ja mam w drugim rzędzie w caraveli z 2001 roku, ławka ma nawet dwa isofixy


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 1 marca 2016, 14:21 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:09
Posty: 72
model: t4 lift
silnik: 2.5tdi

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
A czy masz fotele montowane w takie niby grzybki? Mozesz wstawic zdjecie foteli oraz samego isofixu? Powoedz mi a czy kanape w 2 rzedzie masz podwojna i jeden fotel przechylany?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 1 marca 2016, 14:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
misiek1988 napisał(a):
A czy masz fotele montowane w takie niby grzybki?

inne w oryginale nie wystepują w caraveli lub osobowym transporterze
misiek1988 napisał(a):
Powoedz mi a czy kanape w 2 rzedzie masz podwojna i jeden fotel przechylany?

tak
Załącznik:
cddf46a88adf726d65bee12f3f553826.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 1 marca 2016, 14:48 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:09
Posty: 72
model: t4 lift
silnik: 2.5tdi

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Albo jestem niedowidzacy albo niestety czegos takiego u siebie nie posiadam. Czy widzieliscie moze gdzies w sprzedarzy takie kanapy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 16 kwietnia 2016, 21:42 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): środa, 29 stycznia 2014, 15:33
Posty: 926
Lokalizacja: KRAKÓW
opis: jestem piękny i mam wspaniałe mięśnie
model: CARAVELLONG
silnik: AXG 2,5TDI 151KM

Podziękował: 34 razy
Pomógł: 34 razy
Dziś zasięgnąłem informacji z 3 punktach w Krk zajmujących się fotelikami. Okazuje się, że muszę zmienić nieco plan. Niestety nie ma możliwości mocowania fotelika na pasie biodrowym i isofixie. Foteliki dla starszych i większych mocuje się tylko i wyłącznie na 3 punktowym pasie samochodowym.
Po wysłuchaniu propozycji w kręgu zainteresowań pozostają:

1. Recaro Monza Nova
2. Diono Monterey 2

Czy ktoś ma może u siebie takowe? I jest w stanie coś o nich powiedzieć coby ułatwić wybór?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 12:24 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): środa, 29 stycznia 2014, 15:33
Posty: 926
Lokalizacja: KRAKÓW
opis: jestem piękny i mam wspaniałe mięśnie
model: CARAVELLONG
silnik: AXG 2,5TDI 151KM

Podziękował: 34 razy
Pomógł: 34 razy
Wybrałem i zakupiłem Diono Monterey 2. Wkrótce trasa wakacyjna to po powrocie będę w stanie coś więcej powiedzieć...

Edit:
Wygląda na to, że fotelik się sprawdził. 5500km i brak narzekania. Dodatkowo mniej pocenia co przy poprzedniku było masakrą. Ciekawym gadżetem są w tym foteliku dwie wysuwane "kieszonki" na napoje lub inne fanty. M się spodobał. Wkrótce czeka mnie też zakup fotelika dla młodszej, więc pewnie będzie to taki sam model, ale jest jeszcze czas na potestowanie i potwierdzenie słuszności wyboru.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 29 listopada 2016, 21:55 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 21 kwietnia 2016, 16:14
Posty: 11
model: T4 Caravele
silnik: ACV

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
Pacanowie to ostatecznie jak to jest z tym izofixem ??

Czy Caravelka z 1998 R posiada izofix czy trzeba polegać tylko na 3 punktowych pasach .??


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 29 listopada 2016, 22:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
Nieludzki napisał(a):
Czy Caravelka z 1998 R posiada izofix

wystarczy sprawdzić, jedne mają inne nie mają
sądząc po tym co forumowicze piszą i co sam widziałem była to kwestia rocznika lub wersji/opcji kanapy


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 listopada 2016, 17:00 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2016, 09:54
Posty: 478
Lokalizacja: P-ń Wlkp
model: t4 caravelle L syncr
silnik: ACV
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 11 razy
Pomógł: 32 razy
Dopiero od 2002 isofix był obowiązkowym wyposażeniem. Do tego czasu dostępny tylko jako opcja, w t4 z pakietem w którym było wyłączanie poduchy pasażera.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 20 lutego 2017, 23:50 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:09
Posty: 72
model: t4 lift
silnik: 2.5tdi

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Szperam po allegro ale z isofixem chyba brak a mam ochote wymienic ta kanape jak tos cos znajdzie dajcie znac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 21 lutego 2017, 09:13 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2016, 00:54
Posty: 4
model: multivan
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Mam 5 dzieci.Trójka w fotelikach.maja 4 i jeden 6 lat.mam honde jazz z isofixem,mama ich wozi do przedszkola i mam t4 multivan 99 rok,bez izofix.Kazdy fotelik z isofix da sie mocowac na pasy.zatem.Najwazniejsze absolutnie dla mnie, to wybór najbezpieczniejszego. Zaglądam,wiec na www gdzie mam testy i porownania, wybieram te naj,potem z nich szukam tych tanszych,po czym zabieram do sklepu użytkownikow i oni oceniaja w ktorym sie najlepiej siedzi. Jako ze nie grzesze kasą.malenstwom kupowalem przechodzone ale od znanych mi osob.a teraz tylko nowe.bo ten sprzet tez sie zuzywa a niedaj Boże ktorys miał wypadek...Tyle. Na dziecku i jego zdrowiu, nie ma wiele kompromisow. Nie marka a test determinuje

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 21:01 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): środa, 29 stycznia 2014, 15:33
Posty: 926
Lokalizacja: KRAKÓW
opis: jestem piękny i mam wspaniałe mięśnie
model: CARAVELLONG
silnik: AXG 2,5TDI 151KM

Podziękował: 34 razy
Pomógł: 34 razy
Młodsza wyrosła z fotelika i przyszedł czas na wymianę w dwóch samochodach. Aktualnie jest dalej sztuka Diono Monterey 2 i do tego Recaro x3. Jeden Recaro to model Monza bez isofixa i ten jest najsłabszym ze wszystkich, gdyż jest mocno niestabilny na boki. Po prostu na zakrętach się chwieje. Udało się zakupić na wymianę za stary, z którego wyrosła pociecha, niemalże nówkę Sztukę Recaro Monza Nova 2 w dobrych pieniążkach i ten zdecydowanie polecam. Poszerzona podstawa trzema go zdecydowanie lepiej w miejscu. Na miejsce z isofixem kupiłem Recaro Monza Nova pierwszej generacji. I tu isofix daje radę. Jak się trafi to tę najsłabszą sztukę też podmienię na nowszy stabilniejszy model. Wcześniej tylko muszę odzyskać nieco grosza z fotelików które zostały mi do opchnięcia. Mam tez pewien obraz tego fotelika Diono po roku użytkowania. Generalnie jest bardzo stabilny i za te pieniądze na pewno warty polecenia. Choć materiał obicia mógłby być bardziej dopracowany. Wystarczy "zerżnąć" od najprostszego/najtańszego z posiadanych przeze mnie Recaro czyli Monza. W Diono materiał po roku wygląda jakby był nieodwracalnie zmięty. W używce Recaro po wypraniu materiał jest jak nowy. i ostatnia uwaga, która mi przychodzi na myśl to waga. Diono jest odczuwalnie cięższy od dowolnego modelu z posiadanych Recaro. Zapewne ma na to wpływ metalowa konstrukcja na plecach. Jednak trzeba mieć na uwadze, że przy zakupie nowego fotelika za jedną sztukę Recaro można kupić dwie sztuki Diono. I to mocno rekompensuje niedogodności.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB