T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 09:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 9 maja 2017, 22:48 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Super sprawa na całego busa


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 10 maja 2017, 18:43 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 25 września 2011, 16:29
Posty: 1115
model: California Exclusive
silnik: AXG

Podziękował: 27 razy
Pomógł: 35 razy
W normalnym multiku tez bym pewnie cos takiego dlubal. Kiedys robilem na wymiar oryginalow kolegi, dzis bym wolal te termiczne na przyssawkach. U mnie robia robote podwojne szyby i oryginaly na karniszach wiec nie dotykam.


_________________
Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 10 maja 2017, 19:54 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 listopada 2015, 13:59
Posty: 3360
Lokalizacja: Warszawa
model: T4 Multivan '95
silnik: 2.4D AAB
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 223 razy
Pomógł: 223 razy
Na czym polegają te podwójne szyby?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 10 maja 2017, 22:13 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 25 września 2011, 16:29
Posty: 1115
model: California Exclusive
silnik: AXG

Podziękował: 27 razy
Pomógł: 35 razy
Klejone fabrycznie szklo z dwoch taflii. Ponadcentymetrowej grubosci szyba.
Kazda fabryczna Cali tak ma ;)


_________________
Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 11 lipca 2017, 21:59 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): środa, 29 stycznia 2014, 15:33
Posty: 926
Lokalizacja: KRAKÓW
opis: jestem piękny i mam wspaniałe mięśnie
model: CARAVELLONG
silnik: AXG 2,5TDI 151KM

Podziękował: 34 razy
Pomógł: 34 razy
Po ponad dwóch latach wreszcie do końca zbliża się projekt zasłonki termo. Przetestowane na zlocie i okazuje się, że spisują się prawidłowo. W nocy ciemno i intymnie :) W dzień izolacja od słońca - różnica temperatury z aucie bez zasłon i z jest znaczna - termoizolacja działa.
Moja wersja zasłonek to komplet na wszystkie okna w longu na przyssawkach przeźroczystych ( nie udało mi się znaleźć odpowiednich nieprzeźroczystych). Materiał od wewnątrz jest taki sam jak na materacach i jest to tapicerka samochodowa w kolorze zbliżonym do oryginalnej mojej tapicerki - resztki z fabryki podobno. Z zewnątrz mata termoizolacyjna na szybę - taka jak w marketach za kilka złociszy. Obie warstwy sklejone natryskowo elastycznym klejem tapicerskim i przeszyte w caro po całości. Docięte dokładnie na wymiar i na krawędziach obszyte lamówką. Nabite oczka jak z plandeki czy banerów i w to wsadzone przyssawki z dziurką w którą z drugiej strony wchodzą kółka metalowe jak do kluczy, żeby nie ciągnąć za materiał tylko właśnie za te kółeczka. Mam jeszcze do dokończenia kilka mocowań tych na przyssawkach i w planie jest uszycie i powieszenie na kółeczkach od środka kieszeni na drobiazgi.
Podsumowując wydawało mi się, że zrobię dużo taniej i lepiej niż to co można kupić. Generalnie na longa nie znalazłem na całość takich zasłonek dlatego też zdecydowałem się na DIY. Teraz nauczony doświadczeniem zrobiłbym to zdecydowanie inaczej a mianowicie zakupiłbym gotowy materiał z przyssawkami i lamówką to co oferuje np. Reimo za chyba 69 Euro aktualnie i z tego był robił. Czas poświęcony na poszukiwania i dobieranie materiałów, lamówki, przyssawek i innych oraz na szycie i wykończenie plus koszty wszystkich materiałów i robocizny dały mi przekonanie, że ceny za zasłonki 500-600 wcale nie są wygórowane i z kosmosu. Przypuszczam, że przy aktualnej wiedzy kupiłbym materiał ten z Reimo a obszycie zleciłbym za 50pln. Do tego nabicie przyssawek we własnym zakresie i całość wychodzi szybko, bez komplikacji i szukania rozwiązań w około 2-3 dni za połowę ceny tego co można kupić.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 7 czerwca 2019, 23:02 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 maja 2019, 12:16
Posty: 17
model: Multivan Highline
silnik: AXG

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 13 razy

Zasłonki - temat rzeka, więc postanowiłam go odkopać :)

O zasłonkach można pisać i pisać. Ile osób tyle pomysłów na ich wygląd i mocowanie. (na linkach, na napach, roletki, (z tkaniny czy bambusa.) Ponieważ na różnych grupach pojawia się seria pytań na temat zasłonek, postanowiłam zebrać nasze doświadczenia w jednym miejscu. Na swojej stronie FB popełniłam wpis na temat naszych doświadczeń z zasłonkami na podstawie 2 ostatnich aut przerabianych na turystyczne.

Pomysły, które wykorzystywaliśmy w Yaris Verso, w większości się sprawdziły, dlatego przenieśliśmy je to teczuni.
Zrezygnowaliśmy w zasadzie tylko z jednej opcji - osłon typu alu.
Zajmowały za dużo miejsca po zdjęciu z okna, a do tego trzeba bardziej pilnować, żeby ich nie uszkodzić.

Pod tym linkiem znajdziecie fotki, a poniżej szerszy opis niż na FB
https://www.facebook.com/pg/minicamperpl/photos/?tab=album&album_id=2305068153148244


Oto czego teraz używamy

1. Oczka

materiały: czarna surówka (hurtownia tapicerska), lamówka, magnesy neodymowe, 2 paski gumy, do założenia za drzwi i farby akrylowe.

Opcja zakładana głownie na zlotach i przy dłuższych postojach Bardziej jako ozdoba niż ochrona, ale brew pozorom ten materiał też ogranicza ilość ciepła wpadającego do auta. Od kolegów wiem, że równie dobrze, a nawet może i lepiej spisuje się białe grubsze prześcieradło.

2. Osłony termiczne
materiały: ocieplina pikowana z tkaniną (hurtownia tapicerska) , srebrna lycra (Allegro),
do osłony na dużą szybę - nabijane oczka i przyssawki (Allegro),
na drzwi lamówka i magnesy neodymowe (Allegro)

Spisują się na prawdę dobrze. Jedynie jak by ktoś się porywał na szycie, to polecam szukania srebrnej tkaniny, która nie jest elastyczna, jak licra. Ja szyłam na szybko i kupując na allegro miałam gwarancje, że na pewno będzie to srebrna tkanina i odbijająca światło. Lycra nie dość, ze się ciągnie w szyciu, to jeszcze trzeba użyć specjalnej akrylowej stopki do maszyny (której nie mam) inaczej stopka klei się do tkaniny lub szyć przez papier do pieczenia. Na szczęście papier łatwo się potem usuwa.

3. Zasłonki
materiały: tkanina zasłonowa (market budowlany), kawałki gumy krawieckiej, zatrzaski (Allegro), rurki aluminiowe 8 mm puste w środku (market budowlany) śrubki do zabezpieczenia zakończeń rurek + ewentualne brakujące elementy do mocowania rurek. Oczywiście rurki można zastąpić też np. grubszą żyłką (tak miałam przez prawie 20 lat w Nysie, T3 i T4), linką żeglarską lub grubą mało rozciągliwą gumą.

A teraz nasze za i przeciw zasłonkom fabrycznym od Multivana.

Owszem mieliśmy je z autem, ale sprzedaliśmy. Ciągłe odpinanie i zapinanie nap potrafiło doprowadzić do wyrywania się elementów wkręconych w tapicerkę. Niektóre z nap były albo ciężkie do odpięcia, albo do zapięcia. Już nawet wymieniłam część wkręcanych elementów na nowe. (są dostępne na allegro, jak by ktoś szukał) Ale to niewiele zmieniło. Dodatkowo ze względu na jeżdżące z tylu dziecko długa zasłona na 2 szyby i to na napy, była kompletnie nie funkcjonalna w czasie jazdy w upalny słoneczny dzień mała nie dała by rady ani jej odpiąć ani zapiąć w razie potrzeby. Zasłonki przesuwne, które uszyłam wykorzystują kilka istniejących nap, ale są mobilne, bez konieczności mojego biegania do tyłu w czasie jazdy. Wystarczy pociągnąć i zasłonić lub odsłonić, jak w domu. Dodatkowym ich plusem jest fakt, ze cały czas wiszą na oknach i nie trzeba ich nigdzie chować na czas jazdy (nie walają się gdzie akurat jest kawałek miejsca :P )



Mam nadzieję, ze chociaż trochę pomoże Wam ten wpis w przystosowywaniu auta do mniejszych i większych podróży.
W tym momencie jestem na etapie opracowywania projektu moskitiery na klapę (zeszłoroczna prowizorka zdała egzamin i trzeba to samo wykonać porządniej, a nie w 10 minut przed wyjazdem :P Myślę też o moskitierze na drzwi boczne, bo ceny nawet "fabrycznych" są znacząco przesadzone.



Za ten wpis autor maleństwo podziękował: kriss (sobota, 8 czerwca 2019, 11:56)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 22 sierpnia 2019, 10:20 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 1 lipca 2019, 10:14
Posty: 1
model: t4 multivan
silnik: 1.9

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Cześć,
czy mógłby ktoś jeszcze raz wrzucić wymiary zasłonek?

Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB