T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 08:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 13:08 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Ma pytanie , nie chce mi się demontować tapicerek w aucie i sprawdzac a moze ktoś juz demontował i wie , a napewno ktos to robił. Otóż czy kieszenie w drzwiach są przykręcane do całego boczka czy zgrzewane lub klejone jakos ?? Rozum podpowiada mi ze raczej skręcane ale wolę sie upewnic.

Drugie pytanie , to zakupiłem takie oto boczki na drzwi
http://allegro.pl/tapicerka-boczek-praw ... 53456.html

Jak jest z tą kieszenią zamykaną w lewej tapicerce , podejrzewam jest na zawiasach , czy zawiasy ma mocowane do boczka drzwiowego czy moze do kieszeni ?? Czy jest mozliwosc przelozenia samej kieszeni do drugiego boczku tego co mam w aucie. U mnie boczki są w stanie idealnym więc chciałbym aby pozostały , potrzebuje kieszeni z otworami na głosniki czego nie mam w swoich w aucie i dlatego myslalem nad przelozeniem samych kieszeni ale skoro juz kupiłem z zamykaną kieszenią to chaiałbym i ją zamontowac :). Boczki udalo mi się kupic kompletne z głosnikami , pewnie głosniki za wiekich lotów nie będą ale napewno lepiej bedzie gralo radio w aucie jak bedą głosniki w drzwiach jeszcze niz tylko z tyłu pod siedzeniem i z piszczkami na podszybiu. No ale to nie temat o glosnikach tylko własnie o tym czy same kieszenie mogę przełozyc , dokładnie to kieszeń zamykaną z lewej tapicerki i prawą otwartą z prawej tapicerki do moich boczków gdzie mam oryginalnie kieszenie z lewej i prawej strony ale zwykłe bez miejsc na glośniki , czyli pełne.

Boczków jeszcze nie mam u siebie wiec nie mam tego jak sprawdzić ale wolałbym siejuz przygotowac na to co mnie czeka ;).

Może ma ktoś foto tej otwieranej kieszeni jak wygląda to po otwarciu ??

z góry dzięki za wszelką pomoc


Ostatnio edytowano niedziela, 17 lutego 2013, 11:33 przez Sterciu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 13:25 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 76 razy
Pomógł: 280 razy
Boczki są przykręcane na wkręty ....takie trochę aj do drewna z grubym gwintem ..
Największy problem to tak ustawić kieszeń aby potem dobrze wkręcić wkręt innych komplikacji nie ma ...


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 13:28 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Czyli tak jak sądziłem , dzięki za odpowiedz Chmielik :).

Jezszcze nurtuje mnie to drugie pytanie jakby ktoś mogł pomóc , czyli jak jest ta zamykana klapka mocowana , czy na zawiasach do samej kieszeni i jak odkręce kieszeń to z klapką czy do samego boczka i jak odkręce kieszeń to i tak bede musial klapke osobno odczepic od boczka ??


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 13:29 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 76 razy
Pomógł: 280 razy
Nie pomogę ci bo ja nie mam klapki na kieszeni


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 14:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
musiałbym zajść na parking po robocie bo ja takie coś posiadam, a nigdy nie analizowałem


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 15:09 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:58
Posty: 352
Lokalizacja: Szczecin
model: multivan
silnik: ACV

Podziękował: 13 razy
Pomógł: 12 razy
Sterciu klapka mocowana jest do kieszeni


_________________
T4 ... i wszystko jasne


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 16:16 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Oki , dzięki panowie za pomoc , czyli wychodzi na to ze bede mógł boczki zostawić swoje tylko kieszenie przełozyc.

Jeszcze myslałem sam materiał przełyc do tych boczków co kupilem z moich boczków ale materiał chyba jest na jakimś plastyku i z tym plastykiem od tylu zgrzany o ile dobrze na fotkach z innych aukcji zauwazylem. Wsumie te boczki co kupiłem nie maja otworów na korbki , a moje maja ale zaslepione zaślepkami i takie bez zaslepek i otworów bardziej mi się widzą... ale to szczegól wsumie jest tez więc mniej istotny. Zobacze w jakim będą stanie jak dotrą do mnie , ale chyba po foto widzę ze w troche gorszym jak moje obecne więc chyba tylko kieszenie przeloze.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 16:40 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 stycznia 2011, 23:05
Posty: 2177
Lokalizacja: Wrocław
opis: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: chwilowy brak T4
silnik: 1.6 HDI

Podziękował: 45 razy
Pomógł: 64 razy
O rzesz Ty ;-)))) A też się przymierzałem do tych boczków. Uprzedziłeś mnie, tyle, że u mnie by nie weszło z prawej strony, bo mam ławkę 2-osobową. Jak zostanie Ci Twoja prawa kieszeń i boczek to daj znać, może się jakoś dogadamy, oki? Będę chyba przycinał kieszeń i okleję ją materiałem.


_________________
... nie A4, nie L4, tylko oczywiście T4 ...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 17:11 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
stercciu - w poszyciu tapicerki masz przygotowane miejsca pod wkręty - jak zdemontujesz swoją tapicerkę i przymierzysz zdemontowane kieszenie to się zorientujesz o co chodzi - wystarczy otwory porobić i przykręcasz.
Co do tapicerki - są na plastikowych kołkach które następnie są zgrzewane. Jak rozwiercisz zgrzewy to można je zdjąć i w ich miejsce wkleić swoją starą tapicerkę. Na przykład klejem do szyb bo mocno trzyma.


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 17:14 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
tommly napisał(a):
O rzesz Ty ;-)))) A też się przymierzałem do tych boczków. Uprzedziłeś mnie, tyle, że u mnie by nie weszło z prawej strony, bo mam ławkę 2-osobową. Jak zostanie Ci Twoja prawa kieszeń i boczek to daj znać, może się jakoś dogadamy, oki? Będę chyba przycinał kieszeń i okleję ją materiałem.


hehe... trzeba było brac <53> one juz od jakiegoś czasu wisiały na allegro więc się spytałem wkońcu sprzedajacego czy to aby napewno dwa boczki w tej cenie czy jeden i czy klamki wchodzą w skład czy nie bo w niebieskim t4 kumpla juz zdązyl ulamac klamkę jedna więc jak znalazł klamki dla niego. Sprzedajacy mi odpisał ze dwa boczki z klamkami , głosnikami i tym co tam jeszcze widać , tylko bez kluczuka do schowka więc zdecydowałem sie wkońcu na nie <38> . Wada taka ze nie maja jednej maskownicy głosnika.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 17:16 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 stycznia 2011, 23:05
Posty: 2177
Lokalizacja: Wrocław
opis: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: chwilowy brak T4
silnik: 1.6 HDI

Podziękował: 45 razy
Pomógł: 64 razy
Górna tapicerka, tak jak powiedział NOTRI jest zgrzana i potem można spokojnie klejem na gorąco przykleić w tym miejscu (jak nie uszkodzisz za bardzo zgrzewów - zostają takie fajowe kołeczki, można nawet spinkami do wygłuszenia komory silnika), ale na dole na kieszeni, to materiał jest już chyba przyklejony ;-) Wiem, bo u siebie oklejałem.

..."hehe... trzeba było brac"... <up> - spoko spoko, będę miał i ja takie <01>


_________________
... nie A4, nie L4, tylko oczywiście T4 ...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 17:33 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
notri napisał(a):
stercciu - w poszyciu tapicerki masz przygotowane miejsca pod wkręty - jak zdemontujesz swoją tapicerkę i przymierzysz zdemontowane kieszenie to się zorientujesz o co chodzi - wystarczy otwory porobić i przykręcasz.
Co do tapicerki - są na plastikowych kołkach które następnie są zgrzewane. Jak rozwiercisz zgrzewy to można je zdjąć i w ich miejsce wkleić swoją starą tapicerkę. Na przykład klejem do szyb bo mocno trzyma.


Tzn ja mam kieszenie u siebie tylko ze bez miejsc na głosniki więc z tego co wyczytałem i co napisał chmielik to odkręcam od tapicerki moje stare kieszenie i przykręcam drugie z miejscem montazowym na głosniki. Tylko czy w boczku bede musiał ciąc dziurę na głosnik pod kieszenią czy nie , to teraz mnie zaczeło zastanawiać. Podejrzewam ze skoro mam boczek z kieszeniami bez miejsc montazowych na głosniki to i w razie czego nie mam otworów na głosnik w boczku pod kieszenią jezeli byłyby takie potrzebne. Boczki moje są w stanie b.dobrym więc chyba tylko same kieszenie przełoze i nie bede kombinował z materiałem u góry. A ze jak szukałem boczków z kieszeniami pod głosniki i z zamykaną kieszenią to jak juz udało mi się takie zakupić to chciałbym aby ta zamykana kieszeń była u mnie w aucie tez ;).

Tommly , materiał który jest na kieszeni to mnie akurat nie interesuje , jak jest na kieszeniach z tych nowych boczków to niech będzie bo u mnie na moich kieszeniach nie ma takiego materiału więc odklejać go nie bede , najwyzej wypiore na ile sie da. Zresztą nie widziałem jeszcze kieszeni pelnych bez miejsca na glosniki z materiałem.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:00 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 stycznia 2011, 23:05
Posty: 2177
Lokalizacja: Wrocław
opis: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: chwilowy brak T4
silnik: 1.6 HDI

Podziękował: 45 razy
Pomógł: 64 razy
Sterciu napisał(a):
notri napisał(a):
stercciu - w poszyciu tapicerki masz przygotowane miejsca pod wkręty - jak zdemontujesz swoją tapicerkę i przymierzysz zdemontowane kieszenie to się zorientujesz o co chodzi - wystarczy otwory porobić i przykręcasz.
Co do tapicerki - są na plastikowych kołkach które następnie są zgrzewane. Jak rozwiercisz zgrzewy to można je zdjąć i w ich miejsce wkleić swoją starą tapicerkę. Na przykład klejem do szyb bo mocno trzyma.


Tzn ja mam kieszenie u siebie tylko ze bez miejsc na głosniki więc z tego co wyczytałem i co napisał chmielik to odkręcam od tapicerki moje stare kieszenie i przykręcam drugie z miejscem montazowym na głosniki. Tylko czy w boczku bede musiał ciąc dziurę na głosnik pod kieszenią czy nie , to teraz mnie zaczeło zastanawiać. Podejrzewam ze skoro mam boczek z kieszeniami bez miejsc montazowych na głosniki to i w razie czego nie mam otworów na głosnik w boczku pod kieszenią jezeli byłyby takie potrzebne. Boczki moje są w stanie b.dobrym więc chyba tylko same kieszenie przełoze i nie bede kombinował z materiałem u góry. A ze jak szukałem boczków z kieszeniami pod głosniki i z zamykaną kieszenią to jak juz udało mi się takie zakupić to chciałbym aby ta zamykana kieszeń była u mnie w aucie tez ;).

Tommly , materiał który jest na kieszeni to mnie akurat nie interesuje , jak jest na kieszeniach z tych nowych boczków to niech będzie bo u mnie na moich kieszeniach nie ma takiego materiału więc odklejać go nie bede , najwyzej wypiore na ile sie da. Zresztą nie widziałem jeszcze kieszeni pelnych bez miejsca na glosniki z materiałem.

Zgadza się Sterciu, też nie widziałem pełnych kieszeni z materiałem bez głośników <wink>


_________________
... nie A4, nie L4, tylko oczywiście T4 ...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:13 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Moje boczki wyglądają dokładnie tak i zamiast obecnych kieszeni na foto własnie chce kieszenie z miejscem na głosniki.

Pozatym sprawdziłem przed chwilą , odepchalem troche boczek od kieszeni , dał sie ugiąc i nie widać otworu pod kieszenią na głosnik wycietego. Podejrzewam głosnik głeboko wchodzi więc musi byc otwor w takim boczku pod kieszenia wycięty i tak , więc cięcie w razie czego mnie czeka i tak.

http://img836.imageshack.us/img836/6326/p1020851t.jpg
http://img202.imageshack.us/img202/8468/p1020852k.jpg
No ale nic , przyjdą boczki to będe kombinował bo pewnie nie pozwolę im aby długo leżały nie zamontowane w aucie , wtedy opisze co i jak , oraz jak poszedł montaz ;). Najwyzej jakis czas bede bez jednej maskownicy głosnika mial kieszeń.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:15 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2012, 14:41
Posty: 4564
Lokalizacja: Kraków
opis: GRUPA MAŁOPOLSKA sekcja "STARE WYGI"
model: Transporter
silnik: ACV + AJT

Podziękował: 302 razy
Pomógł: 745 razy
tommly napisał(a):
O rzesz Ty ;-)))) A też się przymierzałem do tych boczków. Uprzedziłeś mnie, ....

Też miałem je na oku, bo kiedyś notri podesłał mi linka do nich, ale cóż... wydawały mi się nieco styrane.
Poza tym może gdzieś w okolicy upoluję takie, bo jak widzę w tym temacie więcej jest potrzebujących niż oferujących :D

Mam nadzieję, że zrobisz jakąś relację z wymiany, bo niby teorię mam już opanowaną ale chętnie skorzystam z twoich doświadczeń - jak już kupiłeś pierwszy to walcz z przekładką i ostrzeż następców przed ewentualnymi błędami.
Dla mnie nie jest to jakaś sprawa najwyższej wagi, ale też będę robił u siebie taki zabieg. Na razie kompletuję potrzebne materiały.

Napisz jeszcze, czy te boczki które kupiłeś są z wygłuszeniem czy bez?


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:25 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Rafflex , tez wydają mi się troche styrane , ale kieszenie same jak zaadoptuje to nie bedzie tak zle. Pozatym za takie w idealnym stanie to wołaja sobie zwykle koło 300zł za sztuke , a to troche przesada :/.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:32 przez Sterciu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:31 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2012, 14:41
Posty: 4564
Lokalizacja: Kraków
opis: GRUPA MAŁOPOLSKA sekcja "STARE WYGI"
model: Transporter
silnik: ACV + AJT

Podziękował: 302 razy
Pomógł: 745 razy
Sterciu, co do cen na Alle..., to można by książkę napisać... dlatego poluję po okolicy na takie boczki, bo na zdjęciu to wszystko ładnie wygląda, a po otwarciu przesyłki to się okazuje, że tu dziurka, tam pęknięcie, to to ułamane - zwłaszcza w plastikach.

Cytuj:
Napisz jeszcze, czy te boczki które kupiłeś są z wygłuszeniem czy bez?


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:34 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Damy rade , jak mi się nie spodobaja to sie je sprzeda , akurat z tym nie ma problemu. To dośc chodliwy towar jak zauwazyłem na allegro, zwłaszcza te z zamykaną kieszenią ;) .

rafflex napisał(a):

Mam nadzieję, że zrobisz jakąś relację z wymiany, bo niby teorię mam już opanowaną ale chętnie skorzystam z twoich doświadczeń - jak już kupiłeś pierwszy to walcz z przekładką i ostrzeż następców przed ewentualnymi błędami.
Dla mnie nie jest to jakaś sprawa najwyższej wagi, ale też będę robił u siebie taki zabieg. Na razie kompletuję potrzebne materiały.

Napisz jeszcze, czy te boczki które kupiłeś są z wygłuszeniem czy bez?


Nie takie rzeczy sie robiło ;) , akurat to jezeli przykręcane jest to prościzna. W niektórych autach kieszenie w boczkach są zgrzewane lub klejone i wtedy jest problem juz. Ja szukalem takich aby mozna było głosniki zamontować w drzwi bo pomimo ze audiofilem nie jestem to jednak denerwuje mnie rozłozenie głosników w moim aucie. Mam dwa na podszybiu , jakies piszczalki i dwa z tyłu w zabudowie pod siedzeniem.

A czy wygłuszenie jest.... nie mam pojęcia , na tym akurat mi nie zalezy bo w moich boczkach jest wygłuszenie.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 14 lutego 2013, 20:54 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
Sterciu napisał(a):
...... odepchalem troche boczek od kieszeni , dał sie ugiąc i nie widać otworu pod kieszenią na głosnik wycietego. Podejrzewam głosnik głeboko wchodzi więc musi byc otwor w takim boczku pod kieszenia wycięty i tak , więc cięcie w razie czego mnie czeka i tak.


W tych kieszeniach co masz obecnie nie ma jednej rzeczy która jest w tych które kupiłeś. W miejscu gdzie wkładasz głośnik do otworu montażowego oryginalnie są trzy śruby którymi przykręcasz tapicerkę do poszycia drzwi. W poszyciu drzwi masz specjalne wycięcia do założenia blaszek w które wkręcasz te wkręty. Masz to pokazane na wiki


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 15 lutego 2013, 21:45 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9357
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
notri napisał(a):
Sterciu napisał(a):
...... odepchalem troche boczek od kieszeni , dał sie ugiąc i nie widać otworu pod kieszenią na głosnik wycietego. Podejrzewam głosnik głeboko wchodzi więc musi byc otwor w takim boczku pod kieszenia wycięty i tak , więc cięcie w razie czego mnie czeka i tak.


W tych kieszeniach co masz obecnie nie ma jednej rzeczy która jest w tych które kupiłeś. W miejscu gdzie wkładasz głośnik do otworu montażowego oryginalnie są trzy śruby którymi przykręcasz tapicerkę do poszycia drzwi. W poszyciu drzwi masz specjalne wycięcia do założenia blaszek w które wkręcasz te wkręty. Masz to pokazane na wiki


Wiem , u mnie w drzwiach są jakies blaszki załozone w tych miejscach więc sądze ze to do montazu głosników :).

Dziś do mnie przyszły boczki , kieszenie mozna spokojnie odkręcic , tak jak koledzy pisali klapka w kieszeni kierowcy jest przymocowana do kieszeni a nie do boczku. Boczki... stan ich... no idealne nie są , naszczescie kieszenie nie sa poniszczone a o to mi najbardziej chodziło. Jedynie materiał w prawej kieszeni jest popalony bo ktoś chyba w poblizu jej ciął coś szlifierka i odpryski troche popaliły ten material , jak i na cały boczku prawym jest nalot rdzawy od opiłków. Jednak cała reszta kieszeni jest ok , material podejrzewam mozna wymienic to moze kiedys się to zrobi. Pózniej zarzuce foto samych kieszeni.

EDIT:

Wygląda to tak po odkręceniu :

W starym boczku musiałem wyciac otwór na mocowanie głośnika , naszczescie wszystko od tyłu boczka jest zaznaczone jak ma iśc otówr , dodatkowo dwa okrągłe duze otwory trzeba zrobic i tez są odznaczone. Przy kieszeni bez głosników są inaczej otwory w boczku powiercone ale spokojnie mozna nowe nawiercić i tez sa odznaczone w którym miejscu powinny być. Stare otwory ze starej kieszeni nie przeszkadzają ze będa bo wszystko zakrywa kieszeń. Niestety jakby ktoś chciał odwrotnie zrobic , do boczkow z kieszeniami pod głosniki załozyc kieszenie bez głosnikow to juz nie da rady poniewaz kieszenie są "w środku" czyli tam gdzie się wrzuca manele są dluzsze i wtedy nie zakrywają wycietej dziury na mocowanie głosnika co ponizej na foto tez widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do kieszeni z głosnikami trzeba takie otwory wyciąc jak wspominalem powyzej , w boczkach które maja kieszenie ale bez głosników tych otowór nie ma.

Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB