T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 14 września 2015, 00:08 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lipca 2015, 21:16
Posty: 92
Lokalizacja: Bielsko- Biała
model: T4- Kamei
silnik: Benzina :)

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 4 razy
sam nurkuje i mam stojak na butle do bagaznika, miesci sie tam 6 baniek 15L, reszte "dzaketów", automatów, pianek i innych gratów wkładam do kufra ktory mam zamontowany na hak, kufer montujesz na stojak rowerowy, do kupienia np w norauto i wszystko sie mieści.
nie wyobrazam sobie wkładania baniek na dach, mam tez boxa z ktorego mało kozystam bo dostęp jest marny a co dopiero tak niestabilne graty jak butle na ktore powinienes miec stojaki.
polecam pierwszego lepszego stolarza, dajesz mu butle na wzor, auto do pomierzenia a on ci poskleja taki stojaczek, mnie wyszedł chyba 250 i nic nie lata, banki stoją 5 szt a jedna na leząco na stojaku i masz nawet widok przez tylną szybe


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 13:45 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 11 marca 2016, 18:42
Posty: 23
model: Transporter T4
silnik: 2.5Tdi

Podziękował: 19 razy
Pomógł: 0 razy
Odkopuje temat,

potrzebuję do wożenia kajaków bagażnik 2/4 belkowy w rozsądnej cenie, ale taki co nie zawiedzie nośnością. Moje autko to transporter long, więc licze na możliwość załadowania do 8 krótkich kajaków na dach + jakieś rzeczy w nich ewentualnie, wspólnie to będzie sporo wagi. (pewnie ~200kg w tej maksymalnej wersji). Co polecicie do takiego rozwiązania?

Nie chce kupować kosza z uwagi na jego rozmiary i trudności w montowaniu, bo to będzie tylko na większe wyprawy aż tyle, a normalnie będzie jeździł raczej z bagażnikiem i kajaczkami w kufrze.

Pozdrówki!


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 14:56 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 11:39
Posty: 1047
Lokalizacja: Wielkopolska
model: Allstar Westa SYNCRO
silnik: ACV+

Podziękował: 26 razy
Pomógł: 99 razy
polecam takie belki. powinny mieć pręt napinający. Znam przypadek, że te co napina je linka odpadły na autostradzie przy 100km/h


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Prawdziwy mężczyzna ma odciski na dłoniach a nie rurki na dupie



Za ten wpis autor hoopsii podziękował: Nitaheh (środa, 30 marca 2016, 15:11)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 15:11 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 11 marca 2016, 18:42
Posty: 23
model: Transporter T4
silnik: 2.5Tdi

Podziękował: 19 razy
Pomógł: 0 razy
hoopsii napisał(a):
polecam takie belki. powinny mieć pręt napinający. Znam przypadek, że te co napina je linka odpadły na autostradzie przy 100km/h

Jakiś konkretny model czy generalnie? To są cruzy może?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 17:15 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 11:39
Posty: 1047
Lokalizacja: Wielkopolska
model: Allstar Westa SYNCRO
silnik: ACV+

Podziękował: 26 razy
Pomógł: 99 razy
Nitaheh napisał(a):
hoopsii napisał(a):
polecam takie belki. powinny mieć pręt napinający. Znam przypadek, że te co napina je linka odpadły na autostradzie przy 100km/h

Jakiś konkretny model czy generalnie? To są cruzy może?

Tak cruzy. Przy tych na linkę kolega deski serfingowe zgubił na autobanie. Mam u siebie cruzy. Jechałem do Chorwacji z największym boksem thula atlantis 900. Predkość autostradowa 140 150 i nawet się nie poluzowały.


_________________
Prawdziwy mężczyzna ma odciski na dłoniach a nie rurki na dupie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 17:55 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): sobota, 14 maja 2011, 21:40
Posty: 373
model: Caravelle
silnik: 2,5 TDI

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 26 razy
hoopsii napisał(a):
Tak cruzy. Przy tych na linkę kolega deski serfingowe zgubił na autobanie. Mam u siebie cruzy. Jechałem do Chorwacji z największym boksem thula atlantis 900. Predkość autostradowa 140 150 i nawet się nie poluzowały.
Przy okazji mam pytanie: jak z głośnością przy takim dużym boxie i taką prędkością? Sam mam ochotę kupić ale jak pomyślę o hałasie trochę nie mam ochoty wydawać tyle kasy...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 18:03 
Online
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Z belkami bez boxa max 100km/h, powyżej huk jest niemiłosierny. Z tego powodu moje leżą zdemontowane i się kurzą


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 18:04 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 11:39
Posty: 1047
Lokalizacja: Wielkopolska
model: Allstar Westa SYNCRO
silnik: ACV+

Podziękował: 26 razy
Pomógł: 99 razy
rafwlkp napisał(a):
hoopsii napisał(a):
Tak cruzy. Przy tych na linkę kolega deski serfingowe zgubił na autobanie. Mam u siebie cruzy. Jechałem do Chorwacji z największym boksem thula atlantis 900. Predkość autostradowa 140 150 i nawet się nie poluzowały.
Przy okazji mam pytanie: jak z głośnością przy takim dużym boxie i taką prędkością? Sam mam ochotę kupić ale jak pomyślę o hałasie trochę nie mam ochoty wydawać tyle kasy...

nie ma różnicy. Bus sam z siebie już robi trochę hałasu, więc czy z boxem czy bez nie ma różnicy. Trochę bardziej buja na zakrętach ale ja miałem naprawdę dużo ciężkiego napchane w nim. Jeździłem z nim kiedyś na Audi Allroad c5 i też nie odczuwałem aby hałasował. Większy hałas robią same belki.


_________________
Prawdziwy mężczyzna ma odciski na dłoniach a nie rurki na dupie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 marca 2016, 19:48 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2012, 19:30
Posty: 1561
model: Caravelle
silnik: AHY

Podziękował: 100 razy
Pomógł: 139 razy
Miałem boxa takiego jaki jest na awatarze u mnie , powiem jedno fajnie wygląda, ale jazda to masakra, huczało już powyżej 80 nie wiem czy inne też tak hałasują . Ogólnie jeżdżę tylko z Żoną więc nie potrzebujemy dodatkowego bagażnika i raczej nie polecam. Chyba że ktoś musi.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 2 kwietnia 2016, 13:01 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2014, 21:08
Posty: 41
Lokalizacja: Brenna
model: MULTIVAN
silnik: 2,5 AHY 151 KM

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 4 razy
witam . co do bagażnika Cruz to miałem i jest on nieodpowiedni do boxow z thule z FastGrip ma za wysokie belki (35mm x 35mm) i musiałem zmienic na inny bagażnik .Obecnie mam Bagaznik Atera kupiłem uzywkę i jest lepszy niz cruz mimo że używka nie ma rdzy a na cruz juz pól roku widziałem jakieś oznaki rdzy mimo że był nowy .mocowania też bardzo solidnie wykonane


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 12:15 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 11:39
Posty: 1047
Lokalizacja: Wielkopolska
model: Allstar Westa SYNCRO
silnik: ACV+

Podziękował: 26 razy
Pomógł: 99 razy
srebro napisał(a):
witam . co do bagażnika Cruz to miałem i jest on nieodpowiedni do boxow z thule z FastGrip ma za wysokie belki (35mm x 35mm) i musiałem zmienic na inny bagażnik .Obecnie mam Bagaznik Atera kupiłem uzywkę i jest lepszy niz cruz mimo że używka nie ma rdzy a na cruz juz pól roku widziałem jakieś oznaki rdzy mimo że był nowy .mocowania też bardzo solidnie wykonane


Wystarczy zrobić otwory 8mm po obu stronach belek i uchwyty z boxa wejdą w te otwory a nie pod belki. Mocowanie pewne i solidne. belki są na tyle wysokie i solidne , że nie obniża to ich wytrzymałości. Przetestowane kilka razy.


_________________
Prawdziwy mężczyzna ma odciski na dłoniach a nie rurki na dupie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2016, 11:09 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): środa, 28 maja 2014, 20:51
Posty: 183
Lokalizacja: kętrzyn
model: t4
silnik: 2,4 d

Podziękował: 9 razy
Pomógł: 10 razy
Probe041 napisał(a):
Z belkami bez boxa max 100km/h, powyżej huk jest niemiłosierny. Z tego powodu moje leżą zdemontowane i się kurzą


To jak twoje leżą i się kurzą to może je chcesz sprzedać :)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2016, 12:01 
Online
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Wybacz ale zły adres


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2016, 23:14 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 22:15
Posty: 252
Lokalizacja: SCI
model: Multivan Atlantis
silnik: AHY 186KM / 387Nm

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 5 razy
Mam platformę CRUZ zamontowaną na multivanie i powiem szczerze, że mieszane mam uczucia. Na dobrą sprawę to te łapki fajnie siadły jedynie w drzwiach kierowcy/pasażera/przesuwnych. W pozostałych miejscach jest to wypełnienie elastyczne i te łapy nie są całkowicie zahaczone. Niby to trzyma ale mam obawy co to tego mocowania. Jak Wy to montujecie? Wbijacie to w tą masę (ręcznie u mnie się to nie poddaje i jedyna opcja to jakiś młotek gumowy, ale takiej rzeźby chcę uniknąć), czy po prostu jeździcie z tym tak jak siadło?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 17 lipca 2016, 09:17 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 16 stycznia 2011, 15:47
Posty: 3
Lokalizacja: KRK
model: T4 Multivan
silnik: 2.5 Tdi ACV

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,
i jak sprawuje Ci się platforma cruz? mocowanie itp?
zastanawiam się nad kupnem ponieważ chcę mocować do niej żagiel przeciwsłoneczny (nie mam rynienek z boku samochodu) oraz poważnie rozważam zainstalowanie na niej panelu solarnego do zasilania głównie lodówki


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 19 lipca 2016, 20:14 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 22:15
Posty: 252
Lokalizacja: SCI
model: Multivan Atlantis
silnik: AHY 186KM / 387Nm

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 5 razy
suvis napisał(a):
Witam,
i jak sprawuje Ci się platforma cruz? mocowanie itp?
zastanawiam się nad kupnem ponieważ chcę mocować do niej żagiel przeciwsłoneczny (nie mam rynienek z boku samochodu) oraz poważnie rozważam zainstalowanie na niej panelu solarnego do zasilania głównie lodówki
Ja mam podobnie to rozwiązane jak ty kombinujesz. Jestem na finiszu montażu. W weekend będzie prawdopodobnie wszystko skończone, więc się wypowiem konkretniej i pstryknę zdjęcia.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 23 lipca 2016, 08:36 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 16 stycznia 2011, 15:47
Posty: 3
Lokalizacja: KRK
model: T4 Multivan
silnik: 2.5 Tdi ACV

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
czekam na fotki :)
jakiej mocy zmieściłeś panel na dachu i jaki prąd ładowania z niego wyciągasz? zasilasz akumulator pokładowy ? oryginalną lodówkę czy jakąś inną ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 23 lipca 2016, 12:13 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Proponuję nie rozpędzać się z dyskusją na temat lodówek, paneli i prądów. Nie ten dział!


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 24 lipca 2016, 20:32 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 22:15
Posty: 252
Lokalizacja: SCI
model: Multivan Atlantis
silnik: AHY 186KM / 387Nm

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 5 razy
suvis napisał(a):
czekam na fotki :)
jakiej mocy zmieściłeś panel na dachu i jaki prąd ładowania z niego wyciągasz? zasilasz akumulator pokładowy ? oryginalną lodówkę czy jakąś inną ?
Okazało się,, że muszę dorobić dodatkowe mocowania do rolety przeciwsłonecznej, także w końcu musiałem się wstrzymać z montażem. Mam już mocowania wyspawane i jutro jadę z nimi do ocynku. Jak wszystko skończę to dam zdjęcia - na razie nie ma sensu :)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2016, 22:20 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 22:15
Posty: 252
Lokalizacja: SCI
model: Multivan Atlantis
silnik: AHY 186KM / 387Nm

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 5 razy
suvis napisał(a):
czekam na fotki :)
Sorka za zwłokę, wstyd przyznać, ale totalnie o Tobie zapomniałem :oops: Generalnie ja to mam rozwiązane tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na platformie mam zamontowane boxy aluminiowe mojego projektu. Na nich są dwa solary po 95W. Do platformy z boku mam zamontowaną na dorobionych mocowaniach markizę fiamma a z drugiej strony antenę CB. Byliśmy dwa tygodnie na Rumuni i Węgrzech. Wszystko super zdało egzamin.

Co do samej platformy - bo o to pytałeś na początku - mam mieszane uczucia. Co prawda dużo wytrzymała, ale same mocowania do dachu mnie nie przekonują. Jeździłem z tą "czapą" nawet momentami 140km/h (przeważnie przelotowo 100-110km/h) oraz sporo hardcorowych tras po mega dziurach, serpentynach i czymś co trudno nazwać drogami. Przejechałem 4000km i nie spadło z dachu, więc powinienem być zadowolony, ale nie do końca jest kolorowo. Platforma się przesunęła z niewiadomych przyczyn jakieś 2-3 cm do przodu (nie wiem czemu bo logiczne by było aby uciekła pod oporami do tyłu, nie przypominam sobie także abym miał jakieś mocne awaryjne hamowanie). Bagażnik nie był przeciążony bo boxy są tylko i wyłącznie na ubrania i koce/pościel/ręczniki. Wszystko idzie aktualnie do demontażu i muszę jakoś udoskonalić te mocowania bo następnym razem może nie być tak kolorowo. Problem jest taki, że te "łapki" fajnie haczą tylko od strony drzwi przesuwnych i drzwi kierowcy oraz pasażera natomiast w pozostałych miejscach trzymają tak na "słowo honoru". Problem nie istnieje w wersji z podwójnymi drzwiami przesuwnymi jak ma mój znajomy w caravelle, a tutaj trzeba kombinować niestety :( W ostateczności jeśli nic lepszego nie wymyślę to będę musiał je dodatkowo przykleić (czego chciałbym uniknąć)...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB