T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 01:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 20:24 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Mam takie pytanko , z czystej ciekawości narazie.

Widuję T4 z zawiasami w tylnych drzwiach lamanymi pod kątem 270 stopni. Czyli wsumie takimi jak mnie zawsze interesuja w busach. Niestety widzę ze są raczej rzadkością , w 90% T4 jakie widuje we Wrocławiu z takimi zawiasami to są pojazdy Poczty Polskiej.

Tutaj nawet na aukcji w tym aucie są widoczne:
http://otomoto.pl/volkswagen-transporter-C21168140.html

Ale mnie zastanawia co innego , odboje są do drzwi (co jest logiczne) , na prawym boku odbój jest zamontowany na szynie drzwi przesuwnych ( i tak tez widziałem w innych) , w takim razie jak dobrze mysle drzwi przesuwne nie otwierają sie przez to do końca ??

Czy może wystepowały tez w tym modelu jakies inne , bardziej dyskrete odboje na drzwiach i na połaci bocznej błotnika ??

Tak juz pytam się na przyszłośc poniewaz jak uda mi się kiedys zakupic T4 to napewno zawiasy bede musiał gdzies skombinowac te 270 stopni jezeli trafi mi się z drzwiami skrzydłowymi co dla mnie byłoby najlepsze. Często podjezdzam pod rampy z otwartymi drzwiami więc wolałbym aby i w razie "W" w takim mniejszym busie tez były takie łamane.

Bo tak mysle ze ewentualnie same zawiasy wtedy mozna zamontować bez tych wstrętnych w/g mnie odboji. Naprawde VW się nie popisał z tym. Ale jezeli występowały jakies mniejsze dyskretniejsze to byłoby fajnie , wtedy ewentualnie widziałbym na czym stoje po zakupie T4 ze skrzydełkami :). Poprostu u mnie to byłaby tylko kwestia czasu ze zmianą na takie poniewaz jak sie trafia skrzydełka to pewnie ze zwykłymi zawiasami...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 21:07 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 75 razy
Pomógł: 280 razy
No przy takim cudaku na pewno nie otwierają się do końca....kolorek śliczny <01> <01> ale to to na szynie to paskudztwo <paw>


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 21:27 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
No własnie to mi się nie podoba , te odboje...

Patrząc na sprintera/LT , lub chociazby Ducato/Boxera/Jumpera to te wyglądają delikatnie mówiąc obłędnie.

Ciekaw jestem gdzie one wypadałyby w LONGU te odboje na boku , choć tez ich bym nie chcial miec na aucie. Chociaz zawiasy przy skrzydełkowych to u mnie wręcz obowiązek aby były...

Ale tak mysle ze zawsze mozna same zawiasy załozyc i nie otwierac drzwi na maksa aby walily o błotnik (bo te odboje wsumie mają przed tym chronic , i przed tym aby drzwi przesuwane nie waliły w drugie drzwi) , no i pamietac aby drzwi przesywanych wtedy nie otwierac jak otwarte są i przelamane na błotnik drzwi tylne....

Co do samego auta tez mi się kolor nawet podoba ;) , tylko ze to nie LONG !!! :/.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 22:32 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 75 razy
Pomógł: 280 razy
Przesuń odboje o 40 cm bo tyle jest różnicy pomiędzy krótkim a longiem ...czyli pewnie na końcu


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB