T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 03:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 8 marca 2013, 19:25 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 3 lipca 2011, 00:51
Posty: 2
model: T4
silnik: 2.5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
mi chodziło kolego o to że nawet jak bym wstawił holenderke to by nie zarejestrowali. A ja chcę normalną kratkę kupić jak była w orginale i zamontować za tylni rząd siedzeń ( wychodziły swego czasu t4 combo czy jakoś tak ) ale wszyscy twierdzą że się nie da... <h>


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 6 marca 2014, 23:49 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:00
Posty: 67
Lokalizacja:
model: T4 2.5 TDI AJT
silnik: 115KM

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz
Pytanie techniczne, abstrahując od kwestii podatkowych i prawnych. W jaki sposób najbardziej zbliżony do oryginału montuje się kanapę w furgonie? Czy istnieje oryginalna kanapa z wbudowanymi pasami, czy trzeba montować coś w stylu : http://allegro.pl/fotele-kanapa-vw-transporter-t4-i4026723542.html lub http://allegro.pl/fotele-siedzenia-kanapa-do-busa-vw-busow-t4-t5-pas-i3998814877.html Jeśli tak, to w jakim miejscu to się montuje? Między kołami, czy do podłogi? Jeśli do podłogi, to są jakieś miejsca fabryczne, czy trzeba rzeźbić?

Moja podłoga wygląda tak: Obrazek

Przeglądałem niemieckie t4wiki, angielskie forum i już oczopląsu dostaje, bo nie mogę znaleźć niczego sensownego. Jeśli odpowiedź znajduje się na tym forum proszę o wybaczenie i podanie linka, bo nie mogę znaleźć. :)

EDIT:

Ok, kolejny dzień szukania i znalazłem. Jakieś zaćmienie musiałem mieć poprzednio.

Dla potomnych: montaż pasów w słupkach http://www.vwt4forum.co.uk/showthread.php?t=242240 i grzybków w podłodze http://www.vwt4forum.co.uk/showthread.php?t=13136&highlight=mushroom



Za ten wpis autor mramber podziękował: padas (piątek, 30 maja 2014, 08:52)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 marca 2014, 01:45 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 października 2011, 21:46
Posty: 269
Lokalizacja: Dolnyśląsk
model: t4
silnik: 2.5tdi

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Ja swojego przerabiałem w sobotę z wersji 6 osobowej na 9 osobową mam budę bez 3 szyby. Miałem ławkę 3 osobową orginalną ze starego busa całe auto było technologicznie przystosowane do montażu pasów i ławki więc z czystym sumieniem przypuszczam że kazda wersja taka jak moja jest do tego technologicznie przygotowana. Do wydziału komunikacji jest potrzebna napewno faktura od firmy która to przerabiała musi miec takie usługi wpisane w regon.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 marca 2014, 08:46 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2012, 19:51
Posty: 440
Lokalizacja: OPO
opis: Sekcja Dolnośląsko-Opolska
model: T4 Caravelle
silnik: AXG

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 25 razy
...tylko busy ktore fabryke opuscily jako przeszklone lub czesciowo oszklone w przedziale pasazerskim maja gwintowane otwory na pasy i odpowiednio mocne poszycie\konstrukcje slubkow by mozna zamontowac pasy bezpieczenstwa.


_________________
VW T4 Krotki Caravelle 2001 2,5TDI AXG 150PS (+20% by Czarek)
Seat Alhambra 2004 1,9PD TDI BLT 130PS (180PS)
Zuzycie paliwa


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 marca 2014, 13:58 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:00
Posty: 67
Lokalizacja:
model: T4 2.5 TDI AJT
silnik: 115KM

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz
dariuspolo napisał(a):
...tylko busy ktore fabryke opuscily jako przeszklone lub czesciowo oszklone w przedziale pasazerskim maja gwintowane otwory na pasy i odpowiednio mocne poszycie\konstrukcje slubkow by mozna zamontowac pasy bezpieczenstwa.


Nie do końca mogę się zgodzić. Mam furgon z przegrodą (blaszana, ale przykręcana, nie nitowana) i mam gwintowane otwory w słupkach. Od strony pasażera wszystkie, od strony kierowcy baz gwintu jest ten na samym dole. Nie mam jedynie otowrów w podłodze, ale z tego co widać w linkach, które załączyłem, problem ten można szybko rozwiązać używając oryginalnych części.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 marca 2014, 22:19 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2012, 19:51
Posty: 440
Lokalizacja: OPO
opis: Sekcja Dolnośląsko-Opolska
model: T4 Caravelle
silnik: AXG

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 25 razy
mramber no to pasuje, jak sa otwory to masz juz mocniejsze slubki.


_________________
VW T4 Krotki Caravelle 2001 2,5TDI AXG 150PS (+20% by Czarek)
Seat Alhambra 2004 1,9PD TDI BLT 130PS (180PS)
Zuzycie paliwa


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 26 kwietnia 2014, 22:06 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:00
Posty: 67
Lokalizacja:
model: T4 2.5 TDI AJT
silnik: 115KM

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz
Mam pytanie, może ktoś pamięta. Czy dwa skrajne grzybki od koziołka wychodzą akurat na łączeniu z progiem? Walczyłem z nim dzisiaj kilka godzin i takie ustawienie wydawało się najbardziej optymalne.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB