T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 06:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 26 listopada 2017, 19:09 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 października 2015, 17:00
Posty: 71
Lokalizacja: Silesia
model: T4
silnik: ACV

Podziękował: 8 razy
Pomógł: 0 razy
Witajcie
Szukałem, ale nie udało mi się znaleźć podobnego problemu, a więc po wizycie u blacharza/lakiernika pojawił się problem z tylną klapą. Mianowicie, problematyczne stało się jej zamykanie. Na początku było wszystko oki zamykała się, za każdym razem. Obecnie trzeba ją zamykać kilkakrotnie, zanim zamek zaskoczy (jest taki efekt, jakby zamknąć klapę za słabo) dopiero kilkakrotne trzaśnięcie klapą ją zamyka. Ktoś ma pomysł od czego zacząć, by zlokalizować usterkę ? Przerabiał ktoś podobny problem ?.

Jedyne spostrzeżenie, że dźwignia otwierania tylnej klapy chodzi ociężale, przy zamkniętym centralnym dźwignia wciska się lżej, jednak nie odbija. Jednak pod odbiorze samochodu przez kilka dni, było wszystko w porządku.

Jak na razie przesmarowałem zamek i sprawdziłem śrubokrętem jego działanie = rygluje się/ działa prawidłowo. Zauważyłem jeszcze, że po prawidłowym zamknięciu, klapa ma lekki luz z lewej strony.

Z góry dziękuję za pomoc


https://youtu.be/nTlbTZrPeZQ


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 26 listopada 2017, 19:45 
Offline
nadteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 23:05
Posty: 1032
Lokalizacja: Powiat żuromiński,woj. Mazowieckie
model: T4
silnik: ACV ,AXG

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 37 razy
Moze trzeba dobrze wyregulować klapę na zawiasach. Najlepiej aby wróciła na stare miejsce,lecz skoro bylo malowane to jest ciężko utrafić. Po bokach masz rygle prowadzące. Podreguluj tez dolny zaczep. Druga sprawa to cięgna i sam zamek musi płynnie pracować bez zaciec.
Ewidentnie na filmie widać ze zamek nie łapie. Cos go blokuje. Sprawdź cięgna w środku ,zdejmij boczek i od środka wejdź i spróbuj zamknąć. Klapa jest na tyle ciężka ze tak jak robisz (chodzi o wysokość otwarcia) wystarczy aby zamknął sie na 100%.( na dwa razy,nie jak w twoim przypadku na raz). Sprawa do ogarniecia ale tylko od środka abyś podpatrzył co go boli.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 26 listopada 2017, 20:36 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 20:42
Posty: 7
model: Multivan Generation
silnik: 2.5 acv

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
U mnie było podobnie. Zamek wyjęte, poleżał w rozpie, potem odrdzewiacze, potem smar, a teraz odczasu do czasu go psikne i jest ok. Także rdza rdza...!!! Spróbuj nie zaszkodzi.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 26 listopada 2017, 21:46 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): piątek, 3 lipca 2015, 13:52
Posty: 276
model: multivan
silnik: 2,4 AAB

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 160 razy
U mnie też pomogło nasmarowanie zamka.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB