T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 26 września 2013, 19:36 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 18 stycznia 2011, 15:53
Posty: 1277
Lokalizacja: Warszawa
model: WV T4 Multivan
silnik: 2.5 TDI AXG

Podziękował: 33 razy
Pomógł: 64 razy
Sterciu zapodał byś fotki lampek jak wyglądają i gdzie są mocowane. <up>


_________________
ObrazekObrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 26 września 2013, 19:49 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
W weekend będe je montował w fabrycznych miejscach u siebie (możliwe ze jest od tylu tapicerki zaznaczone gdzie powinny byc otwory na nie) ,tzn mniej więcej takich samych miejscach to postaram się zrobic foto. Są mocowane pod kieszeniami. W/g nr lampki i oznaczeniu oczywiście VW/Audi są one montowane w Audi A3 i A4 z lat 90-tych, to chyba najpopularniejsze auto u nas gdzie mozna je znalesc.

Lampki szukam takie jeszcze do tylnych drzwi z paki , i są dokładnie to takie identyczne:
http://allegro.pl/lampki-drzwi-audi-a6- ... 31142.html

Zrobiłbym foto tych tapicerek z lampkami ale nie mam ich teraz u siebie tutaj....


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 26 września 2013, 20:08 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 18 stycznia 2011, 15:53
Posty: 1277
Lokalizacja: Warszawa
model: WV T4 Multivan
silnik: 2.5 TDI AXG

Podziękował: 33 razy
Pomógł: 64 razy
Czy te lampki w boczkach są takie jak szukasz tylko białe.


_________________
ObrazekObrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 26 września 2013, 20:11 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Są białe tez , ale w eurovanach nie występowaly , w audi występowały białe i czerwone , czerwone w tapicerce chyba a białe chyba pod kieszenią do podswietlania wszystkiego co pod drzwiami.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 27 września 2013, 10:01 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2012, 14:41
Posty: 4564
Lokalizacja: Kraków
opis: GRUPA MAŁOPOLSKA sekcja "STARE WYGI"
model: Transporter
silnik: ACV + AJT

Podziękował: 302 razy
Pomógł: 745 razy
Cześć,

Te lampki, które ja mam zamontowane, to pochodzą z Audi i jak pisał Sterciu są to dokładnie takie same lampki.
Dokładnie takie jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-lampki- ... 35995.html

Nie zauważyłem na wewnętrznej stronie tapicerki drzwi, żeby były tam jakieś punkty (znaki) tak jak to jest w przypadku kieszeni, a myślę, że jeśli by były to bym je zauważył.
Umocowałem je tak, by lampka swobodnie mieściła się i nie kolidowała z konstrukcją drzwi.

Wyciąłem otwór najpierw w kawałku plastiku, tak by zobaczyć jakiej dokładnie wielkości ma on być (szerokość, wysokość) i później dopiero w tapicerce.
Wygląda to tak:
Od skrajnej zewnętrznej krawędzi tapicerki:
Obrazek

Od dolnej krawędzi tapicerki:
Obrazek

Można te otwory jeszcze minimalnie przesunąć bliżej krawędzi zewnętrznej i dolnej, ale ja przyjąłem "bezpieczny margines" tak by lampka nie kolidowała z blachą drzwi.

Obrazek

Co do podłączenia elektryki, to ja poprowadziłem kabelki od drzwi poprzez słupek do lampki podsufitki i tam wpiąłem się do instalacji.
Lampki przy tym podłączeniu świecą się obie na raz niezależnie od tego które drzwi są otwarte. Mi to nie przeszkadza.


_________________
Obrazek



Za ten wpis autor rafflex podziękowali: 2 ALTRIM (piątek, 18 października 2013, 17:57) • Sterciu (piątek, 27 września 2013, 19:04)
  Statystyki: 9.09%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 27 września 2013, 16:59 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
W/g schematu Rialty który udalo mi się zdobyc lampki są podłączone , kabel plusowy pod zacisk KL.30 , kabel minusowy pod wylącznik krańcowy. Tym sposobem powinna się zapalac lampa w tyh drzwiach które się otworzy bo krancówka poda mase wtedy na lampkę :).

Dzięki Rafflex za fotki , napewno się przydadzą ;). Niebawem nie będziesz sam z lampkami na forum w drzwiach :P.



Za ten wpis autor Sterciu podziękował: niebieski-n2 (piątek, 27 września 2013, 18:10)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 27 września 2013, 20:28 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2012, 14:41
Posty: 4564
Lokalizacja: Kraków
opis: GRUPA MAŁOPOLSKA sekcja "STARE WYGI"
model: Transporter
silnik: ACV + AJT

Podziękował: 302 razy
Pomógł: 745 razy
Sterciu napisał(a):
Dzięki Rafflex za fotki , napewno się przydadzą ;). Niebawem nie będziesz sam z lampkami na forum w drzwiach :P.

Nie byłem pierwszy i jedyny, bo u kogoś już widziałem te lampki, tylko teraz nie pamiętam u kogo.

Sterciu napisał(a):
Lampki szukam takie jeszcze do tylnych drzwi z paki ,....

Czyli do skrzydełek?
I gdzie je zamontujesz?


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 10:10 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Wszystkie krańcówki są połączone jednym kablem masowym dlatego przy otwarciu jednych drzwi zapala się obie lampki.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.



Za ten wpis autor slimak podziękował: niebieski-n2 (sobota, 28 września 2013, 12:10)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 19:46 
jeśli wstawione zostały by krańcówki podwójne ,takie jak są od strony kierowcy da się zrobić świecenie tylko otwartych drzwi .wtedy jedna masa na lampki drugie złącze tylko pod dodatkową lampkę


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 20:22 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
slimak napisał(a):
Wszystkie krańcówki są połączone jednym kablem masowym dlatego przy otwarciu jednych drzwi zapala się obie lampki.


Ślimak , masz tutaj racje , teraz sprawdziłem i Rialta mi inne krancówki z trzema wyjściami , w/g schematu dwa są zwarte ze sobą a jedno jest calkiem oddzielne i pod niego powinno się podlączyc lampkę aby świeciła w drzwiach które się otworzy w danej chwili.

Nie wiem jak we wczesniejszych t4 ale u mnie krancowki są dwupinowe , czyli mają dwa wyjścia, niestety oba są ze sobą połączone i po zwarciu wylącznika praktycznie nie ma roznicy na ktory pin się podłączy to zapalac sie będą obie lampki. Mozna pobawic się w przerobienie krancowek ale to juz trzeba miec chęc i czas na to...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 20:52 
krańcówka dwu pinowa zawsze była od strony kierowcy ,nie spotkałem się w żadnym z t4 aby taką miał na prawej stronie no (anglik )jeśli zapodasz podwójne styki, na zamkniętych drzwiach są rozwarte nowy kabel pod jeden styk i do lampki skoro i tak tamte były zwarte to je złączyć na pozostałym styku .to wcale zagmatwane nie jest


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 21:08 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
No to widzisz bo ja się spotkałem , ja mam krańcowki dwupinowe wszedzie , czyli drzwi kierowcy , pasazera i przesuwne , i tak samo jest w dwoch innych t4 z którymi praktycznie na co dzien mam do czynienia. Równiez krańcowki dwupinowe były w drzwiach kierowcy , pasazera i przesuwnych w nadwoziu ktore posluzylo na przyczepe forumową. Takze pisząc ze nie ma w innych drzwiach niz kierowcy dwupinowych jestes w błędzie.

Krańcowki które ja mam są oba piny po zwarciu na jednym obwodzie więc bez przeróbki nie podlączysz tak aby nie zapalaly się obie lampki w obu drzwiach. Przerobka nie jest wcale trudna , ale ja nie lubie przerobek , bo to drutem zajezdza dla mnie , jak nie znajde ori takich krańcówek procz aso to zrobie tak jak ma Rafflex ze będą sie dwie zapalac co w niczym nie przeszkadza kompletnie.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 21:14 
<szok> Czyli jeden wielki bezsens na diabła dwu pinowe skoro są zwarte czyli jakaś rzeźba ,ale nie zbadane są myśli podwórkowych elektryków <01> dobra ja się nie znam jak masz na zbyciu to przygarnę te dwu pinowe ze 2 szt lub wymienię na jedno pinowe 4 za 2szt dwu pinowych .fajna sprawa do brzęczyka jak się podłącza żeby nie piszczał jak pasażer drzwi otworzy.a w przesuwnych podwójna to do czego tam ma służyć ?łoj zagalopowałeś się


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 21:35 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
No własnie , za duzo oglądasz aut po jakiś podworkowych elektrykach ;) , w/g etki do rocznikow powyzej 1999 roku idą na wszystkie drzwi prócz tylu (gdzie idzie 721947563) takie same krancówki dwupinowe 7D0947563A i o takim nr ja mam krancowki więc nie pisz bzdur ze tylko w drzwiach kierowcy takie są. A czy jest to bezsens czy nie bezsens to pisz email do fabryki moze Ci odpisza , jak masz powkladane jakies chińskie krancowki to masz jednopinowe , dla fabryki to jest zadna oszczędnośc czy wlozą krancowkę dwupinową czy jednopinową bo koszt wykonania jej jest taki sam.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 21:45 
Sterciu z całym szacunkiem .w pisane nie wieżę bo drzazgi włażą .jak na płocie kiedyś ktoś napisał i poszedłem pogłaskać .wyszarpałem krańcówek z t4 troszkę ale podwójną tylko jedną i nie pisz że wszyscy chińskie mieli .ale jeśli masz takowe to nie masz problemy z podłączeniem ? no chyba że w etce pisze że się nie da .To się pewnie nie da


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 21:48 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Ja tez krańcówek troche w t4 się naoglądalem , więc to ze Ty czegoś nie widziales to zadna wykładania , ja napisze ze widziałem myszy w profilach w t4 i w kazdym innym t4 tez sa myszy i juz :D. Koniec dyskusji nie na temat , temat jest o lampkach i ich podlączeniu. Podlączenie podalem w jednym z postow , kabel plusowy zacisk KL.30 , kabel minusy krancowka i tyle w temacie. Reszte to prosilbym o wrzucanie fotk z udukumentowanych montazy takowych lampek :).

Jak ktoś chce aby się zapalaly lampki tylko w drzwiach które się otworzy to w/g zródla jest krancowka trzy pinowa i taką trzeba zalozyc , koniec kropka w temacie.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 28 września 2013, 22:17 
:D Wyjaśniłem jak podłączyć ,dla mnie to i 4 pinową wy myśl .na dwu pinowei wyjaśniłem jak zrobić żeby się lampka właściwie zapalała a nie jak choinka .to też napiszę koniec kropka


Góra
   
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 30 września 2013, 22:49 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): sobota, 24 sierpnia 2013, 21:10
Posty: 15
Lokalizacja: TKA
model: multivan
silnik: aaf

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam wszystkich, aby świeciła lampka tylko w drzwiach otwartych i lampka w podsufitce należy zamontować diodę prostowniczą między krańcówką a lampką w podsufitce lampkę w drzwiach podpinamy wtedy bezpośrednio do krańcówki. Dioda musi być podpięta w odpowiednim kierunku, przy takim podłączeniu po otwarciu jednych drzwi świeci lampka w tych drzwiach i lampka główna na suficie. Pozdrawiam mazi.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 18 października 2013, 12:51 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 18 października 2013, 08:46
Posty: 115
model: T4
silnik: AXG

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 21 razy
czarny1x1x napisał(a):
Sterciu z całym szacunkiem .w pisane nie wieżę bo drzazgi włażą .jak na płocie kiedyś ktoś napisał i poszedłem pogłaskać .wyszarpałem krańcówek z t4 troszkę ale podwójną tylko jedną i nie pisz że wszyscy chińskie mieli .ale jeśli masz takowe to nie masz problemy z podłączeniem ? no chyba że w etce pisze że się nie da .To się pewnie nie da


Lampki takie w drzwi noszą nazwę swoją "kopertówka" lub "kopertówki".

Jeżeli chodzi natomiast o same wyłączniki krańcowe to w t4 po roku modelowym 1999, każdy egzemplarz samochodu ma krańcowki z 2 pinami fabrycznie. Przynajmniej takie powinien mieć jak fabrykę opuszczał po czerwcu 1998 roku, a z racji że jest to dość usterkowy wyłącznik to jak ktoś ma z pojedyńczym pinem to nie ma co się też martwić bo prawdopodobnie miał juz wymieniany. Tak jak tu już ktoś napisal , piny są zwarte ze sobą , zapalanie się dwóch kopertowek po otwarciu lewych lub prawych drzwi to w przypadku t4 jak i większości pojazdów grupy vag normalne. W Rialcie ze względu na dodatkowe podłączenia w niektorych modelach fabrycznie wkładane były wyłączniki krańcowe 3 pinowe niedostępne juz teraz w żadnej Autoryzowanej Stacji Obslugi, nawet nie znajdzie się ich po numerze jeżeli ktoś ma nr tego wyłącznika.

Także w przypadku podłączenia kopertówek to jak zapalają się obie razem to tak poprostu ma być.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 października 2013, 00:42 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Eurovan miał dwie lokalizacje umieszczenia tych lampek. Jedna niewiele się rozni od tego w którym Rafflex umiejscowil a druga była taka jak ponizej na foto. Były równiez w tym samym miejscu zamiast lampek naklejki odblaskowe , prawdopodobnie w zalezności od wersji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB