T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 01:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 18 września 2018, 10:03 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 14 września 2018, 18:13
Posty: 10
model: T4 Long
silnik: 2.4 D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,
Przerabiam T4 2.4D long i max wysoki na kampera. W tej chwili mam fabryczną ścianę grodziową pomiędzy kabiną a paką. Auto będzie w całości wyciszone a mój dylemat jest taki czy w czasie podróżowania ciszej w kabinie kierowcy będzie gdy paka jest odgrodzona ścianą czy nie ma to wielkiego znaczenia? . Krótko mówiąc nie mam wielkiego ciśnienia na usunięcie tej ściany ale gdyby miało być głośniej bez niej to zostawię ją na swoim miejscu dodatkowo wyciszając. Jeśli nie ma to jednak wielkiego znaczenia to z chęcią ją usunę.
Czy któryś z kolegów ma z tym jakieś doświadczenia i może się wypowiedzieć ?

Pozdrawiam ,
Marek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 23 września 2018, 06:55 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 kwietnia 2015, 14:37
Posty: 983
Lokalizacja: kraków wieliczka
model: T4 transporter
silnik: 2,5 TDI AJT

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 52 razy
ja uważam żę bez ściany w kabinie na pewno będziesz mieć głośniej choćby dla tego że masz wtedy większe pudło rezonansowe. Jeśli masz możliwość wygłuszenia tej ściany to zrobisz to z korzyścią dla swojego zdrowia


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 23 września 2018, 09:48 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 17:48
Posty: 58
model: krotki polift
silnik: ACV
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 4 razy
Pomógł: 0 razy
Też uważam, że bez ściany będzie głośniej. Ja mam u siebie (typowy transporter ACV bez ściany grodziowej) + dołożone rozkładane łóżko z tyłu własnej roboty. Normalnie jest złożone 'w pół' (po długości auta) - wówczas jest dość głośno (pomimo że mam wyciszona podłogę, tylne nadkola i ściany). Słyszę szum opon, uderzające kamyki o podwozie, pewnie też trochę odgłosy silnika, które 'zabieraja sie' wraz z przepływającym pod autem powietrzem. Jak rozłoże łóżko (sklejka 15mm z dziurami), jest już ciszej. A jak dochodzą do tego jeszcze materace i pościel to wówczas jest kolosalna różnica w stosunku do jazdy ze złożonym łóżkiem.

Myślę, że opisane sytuacje byłyby u Ciebie odpowiednikami jazdy bez ściany grodziowej, z nią i ze ścianą wygłuszoną.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 23 września 2018, 11:43 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 14 września 2018, 18:13
Posty: 10
model: T4 Long
silnik: 2.4 D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dziękuję za Wasze opinie w tym temacie. Też tak myślę,że bez ściany może hyc głośniej nawet pomimo tego,że cały tył będzie wyciszony i zabudowany pod kampera. Oczywiście,że mam możliwość wyciszenia ściany,to będzie chyba najprostszy element do wyciszenia ale widzę też,że będzie z tą ścianą trochę zabawy ponieważ zainstalowałem z przodu fajne skórzane siedzenia z podłokietnikami od Voyagera i niestety ściana skutecznie blokuje regulacje oparcia. W tej chwili siedzi się na baczność co w przypadku kilkutysięczno kilometrowej trasy jest niezbyt wygodne. W związku z tym,że jednak ściana ma zostać to i tak będę musiał ją przestawić o kilka centymetrów do tyłu aby umożliwić regulacje oparcia przednich siedzeń. Mam też zamiar zainstalować klimatyzację,znalazłem ogłoszenia i jeden gość się oferuje,że zakłada do vw klimy w cenie 2.5 tyś no i uważam,że znacznie efektywna będzie ta klima mając do schłodzenia tylko kabinę a nie całą budę. Oczywiście mówię o tym,że klima będzie mi potrzebna tylko w czasie jazdy aby polepszyć komfort podróży.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB