T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!

Teraz jest poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 4 stycznia 2018, 00:09 
podteczkownik

model: T4 Caravelle
silnik: 1.9td

Podziękował: 7 razy
A to aż tak w tym temacie nie drązyłem bo T5 nie jest moje tylko taty. Wiem, że cała konstrukcja schowków, łóżka itp jest zamontowana do fabrycznych uchwytów w których nornalnie mocuje się fotele / kanapę + to punktów kotwiczenia ładunków.
To nie jest takie łóżko które kiedyś stało w sypialni. Wszystko opiera się na drewnianej konstrukcji z kantówek itp. a na tym materace robione na wymiar. Ale o tym nie tutaj.

Czyli zgodnie z tym co piszesz, wystarczyłoby na czas przejazdu mocować jakąs przegrodę pomiedzy kabiną a resztą samochodu i traktować cała zabudowę jako ładunek. Wtedy nikt się nie doczepi?

Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 4 stycznia 2018, 01:01 
teczkownik

opis: Był Ponury Mściciel 2,4TD
Jest T5
model: T5 długi i wysoki
silnik: 1,9 TDI

Podziękował: 9 razy
Doczepi, doczepi. Gdyby w aucie z demontowalnymi siedzeniami była dołaczona fabryczna przegroda to moznaby taką wersje rozważać. Ale zamontowanie przegrody samemu ? ... bez homologacji ? To nic nie zmieni. Zadałem pytanie o te fotele bo myslałem, że może gdzieś ktoś wygrzebał jakiś przepis "furtkę" na te przeglądy bez foteli ale widzę, że wszędzie tak samo,.. zależy od diagnosty i jego humoru.

Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 4 stycznia 2018, 14:52 
podteczkownik

model: T4
silnik: 1.9 TDI (1Z)

Podziękował: 4 razy
Ja z kolei przez parę lat miałem trochę inną sytuację niż wszyscy opisujecie, bo w dowodzie było 8 miejsc a w aucie komplet 9 oryginalnych siedzień (tak go kupiłem) - nigdy żaden diagnosta nic nie powiedział. Kilka lat temu stwierdziłem, że bez sensu i może mi się kiedyś przyda to dziewiąte miejsce (choć po dziś dzień max ile wiozłem to 8 osób ;) ) i zrobiłem jakiś rozszerzony przegląd i przerejestrowałem go na 9 miejsc. Zdarza mi się jeździć bez kanapy 3 rzędu i jak kiedyś tak pojechałem na przegląd to diagnosta spytał gdzie jest kanapa z tyłu i jak powiedziałem, że wymontowana w domu leży, to powiedział tylko, że powinno być na przeglądzie tyle siedzeń ile w dowodzie, ale przybił pieczatkę. Od tego czasu po prostu na ten przegląd raz do roku wkładam wszystkie fotele i nie ma problemu. Z dwa lata temu jedynie sprawdzał czy wszystkie fotele mam fabrycznie zamocowane i czy wszyskie pasy bezpieczeństwa są sprawne, bo stwierdził, że bardzo często w teczwórkach są powstawiane nieoryginalne fotele i zamocowane z ułańską fantazją w różnych konfiguracjach.

Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 4 stycznia 2018, 18:51 
podteczkownik

Im dłużej o tym myślę tym bardziej temat durnych przepisów drażni. Można rzeźbić i zakładać fotele z innych samochodów i nikt się nie doczepi. Przyjedziesz bez oryginalnego fotela, bo akurat leżakuje w garażu i już jest problem.
Rozumiem, że jeżeli zamienię dwójke z przodu na fotel, to już też jest niezgodne z przepisami i może być dym? O ile nie pjadę na rozszerzony przegląd i nie zmenię wpisu w DR.

Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 4 stycznia 2018, 21:42 
teczkownik

opis: Grupa Śląsk i Zagłębie
model: Multivan
silnik: 2.5

Podziękował: 130 razy
Dudu$ napisał(a):
Im dłużej o tym myślę tym bardziej temat durnych przepisów drażni. Można rzeźbić i zakładać fotele z innych samochodów i nikt się nie doczepi. Przyjedziesz bez oryginalnego fotela, bo akurat leżakuje w garażu i już jest problem.
Rozumiem, że jeżeli zamienię dwójke z przodu na fotel, to już też jest niezgodne z przepisami i może być dym? O ile nie pjadę na rozszerzony przegląd i nie zmenię wpisu w DR.

Jeśli diagnosta będzie upierdliwy to może robić problem - jednak z zasady czepiają się gdy widzą część pasażerską bez siedzeń a w dowodzie widnieje 9 miejsc lub 7 , ja miałem "białasa" 9 miejsc z czego 6 z części pasażerskiej zwykle leżało w garażu. Niestety na przegląd musiałem wrzucić wszystkie fotele . W Twoim przypadku może to przejść , gdyż na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK.

Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 4 stycznia 2018, 21:56 
podteczkownik raczkujący

model: T4
silnik: 2,5TDI

Podziękował: 0 razy
Dobrze że mam w sumie trzech znajomych diagnostów bo jak czytam jakie macie problemy to gdy zrealizuję swój plan z T4 to bym miał problem pewnie z przeglądem <59>

Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 5 stycznia 2018, 16:04 
podteczkownik

kriss napisał(a):
Dudu$ napisał(a):
W Twoim przypadku może to przejść , gdyż na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK.

Szczęśliwie u siebie mam dwa fotele z przodu. Pytanie bardziej teoretyczne.

Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2018, 01:05 
podteczkownik

model: Multivan
silnik: 151

Podziękował: 12 razy
W zeszłym tygodniu byłem na przeglądzie z 5 -ma z 7-miu foteli i nikt się nawet nie zająknął w sprawie braków.
A mam na tej stacji przechlapane, bo kiedyś diagnosta chciał usiąść na moich pięknych skórzanych fotelach będąc w brudnych od smaru łachach.
Dostał reprymendę właściciel stacji i diagnosta z nakazem zmiany ubrania na czyste. Był wściekły, lecz już w czystym ubraniu. Szarpał autem we wszystkie strony, ale nie znalazł luzów i usterek, tylko na odchodne rzucił że jedna żarówka podświetlenia tablicy nie działa.
Walnięcie pięścią w klapę przywróciło pełną światłość.

Pozdrawiam
Cezary
PS Jak by tak trzeba było montować i jeździć z grodziami od przestrzeni ładunkowej, to Nysy i Żuki Towos nie dostawałyby zaliczenia przeglądu.

Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2018, 13:59 
podteczkownik raczkujący

model: MK1
silnik: 1,6TD

Podziękował: 2 razy
Sądzę, że nie rozróżniacie przeglądu z siedzeniami montowanymi na stałe i do szybkiego' demontażu.

Jak kanapa z Multi jest przykręcana i należy użyć narzędzi do zamontowania jej to diagnosta powinien ją widzieć (kanapę i sposób jej zamocowania).
W przypadku nowszych wersji i tzw. koziołków - gdzie każda operacja z/demontażu jest ręczna - poprzez np. zapadki - diagnosta nie powinien robić problemów. Przypominam, że wraz z kanapą często demontuje się też pasy bezpieczeństwa (a punkty mocowania ich są homologowane!).

Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:39 
teczkownik

Jest T5

No więc się mylisz. Ja mam fotele na "zatrzaski" i diagnosta ma to w d....
A w ogóle to wie ktoś gdzie są stosowne przepisy ? Pewnie jakaś ustawa,.. chętnie bym poczytał.
A może skierować sprawę do jakiegoś sądu ? :) Skoro polskie prawo dopuszcza i homologuje auto z odpinanymi fotelami t czemu nie pozwala na ich odpinanie ?

Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:42 
Moderator

model: Escapade, holenderka
silnik: 2,5 TDI AXG, AJT+

Podziękował: 143 razy
Wystarczyło zapytać diagnostę na jakim akcie prawnym się opiera odmawiając podbicia przeglądu, bo to chyba on wiedziałby najlepiej.
W ogóle to jak zakończyła się sprawa, włożyłeś fotele czy znalazłeś innego diagnostę, czy może nie masz przeglądu?

Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:44 
podteczkownik raczkujący

model: MK1
silnik: 1,6TD

Podziękował: 2 razy
To diagności są w będzie. Nie odwiedzaj ich i jedź do innej firmy, albo poproś o podanie podstawy prawnej (przy odmowie).

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu, szczegółowe dane będą w poradniku diagnosty (niebieska książka A4 - która jest na każdej SKP).

Nieprzeczytany postNapisane: środa, 10 stycznia 2018, 22:50 
teczkownik

Jest T5

Przegląd załatwiłem w innej stacji. Też było kręcenie nosem ale tekst diagnosty "jakoś się dogadamy" rozładował napięcie :)

Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 11 stycznia 2018, 18:29 
podteczkownik

model: T4yncro
silnik: 2.4d
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 38 razy
Jakoś się dogadamy, czyli za opłatą ponadnormatywną się da...?

Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 12 stycznia 2018, 02:09 
teczkownik

Jest T5

Tak. To i tak dla mnie lepsza opcja niz demontaż stelaża, który tam mam i montaż siedzeń. Jest to mocno upierdliwe.

Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 12 stycznia 2018, 18:06 
podteczkownik

model: T4yncro
silnik: 2.4d
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 38 razy
Czyli ten przepis o wymaganej do rejestracji ilości siedzeń, jaką się ma w dowodzie, jeśli w ogóle istnieje i nie jest nadinterpretacją diagnostów, ma sens głównie korupcyjny.

Za ten wpis autor Tonieja podziękował: BOGUSS (piątek, 12 stycznia 2018, 19:16)
  Statystyki: 5%
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]